Ballina Etiketimet Kufizim

Etiketim: Kufizim

COVID-19 – Suedia rekomandon kufizimin e numrit të klientëve

STOKHOLM, 2 mars /ATSH-DPA/ - Autoritetet shëndetësore suedeze rekomanduan sot një kufizim të numrit të klientëve në qendra tregtare dhe dyqane për të frenuar...

GJERMANI – Merkel: Synojmë lehtësimin e kufizimeve

BERLIN, 2 mars /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel do të propozojë sot për krerët e rajoneve gjermane një lehtësim të kufizimeve në kontaktet...

COVID-19 – Gjermania shton kontrollin kufitar me Francën

BERLIN, 28 shkurt /ATSH-DPA/ - Gjermania do të shtojë kufizimet kufitare me departamentin francez të Moselës, që sot iu bashkua listës së vendit për...

ZELANDË E RE – Rikufizime pas rasteve të reja me COVID-19

WELLINGTON, 27 shkurt /ATSH-AFP/ - Aucklandi, qyteti kryesor i Zelandës së Re do të rikufizohet duke nisur nga nesër për të paktën shtatë ditë...

COVID-19 – Kufizim tre ditor për dy milionë banorë në Aucland...

AUCLAND, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - Dy milionë banorë të Aucklandit, qyteti më i madh i Zelandës së Re, filloi sot një kufizim tre ditor,...

COVID-19 – Gjermania drejt kufizimit deri më 14 mars

BERLIN, 10 shkurt /ATSH-ANSA-DPA/ - Qeveria gjermane kërkon të zgjasë deri më 14 mars kufizimin e pjesshëm në fuqi përballë pandemisë së COVID-19, sipas...

COVID-19 – Gjermania drejt një lehtësimi të masave kufizuese

BERLIN, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Ministri gjerman i Shëndetësisë u shpreh sot në mbështetje të një fillimi të lehtësimeve, para fundit të dimrit, të...

HONG KONG – Kufizimi i parë antiCOVID-19

HONG KONG, 23 janar /ATSH-AFP/ - Mijëra banorë të një prej lagjeve më të varfëra dhe më të populluara të Hong Kongut morën urdhrin...

GJERMANI – Wieler: Një kufizim më i ashpër antiCovid-19 sërish një...

BERLIN, 14 janar /ATSH-ANSA/ - Një kufizim më i ashpër në Gjermani është një mundësi, sipas presidentit të Institutit, Robert Koch, Lothar Wieler. Sipas eksertëve të...

COVID-19 – Holanda zgjat periudhën e kufizimeve

HAGË, 12 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri holandez, Mark Rutte njoftoi sot zgjatjen deri më 9 shkurt të kufizimeve antiCOVID-19 në vend, në një përpjekje...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA