Ballina Etiketimet Kufij

Etiketim: kufij

COVID-19 – Polonia shqyrton mbylljen e kufijve me Sllovakinë dhe Republikën...

VARSHAVË, 21 shkurt /ATSH-PAP/ - Polonia mund të vendosë kufizime në kufijtë e vendit me Sllovakinë dhe Republikën Çeke për shkak të përkeqësimit të...

POLONI – Niedzielski: Ashpërsim të masave kufitare antiCOVID-19 me Republikën Çeke...

PRAGË, 20 shkurt /ATSH-DPA/ - Polonia mund të vendosë rregulla më të rrepta hyrëse në pikat e saj kufitare me Republikën Çeke dhe Sllovakinë,...

KOPENHAGË – Danimarka forcon kufizimet në kufirin gjerman

KOPENHHAGË, 19 shkurt /ATSH-AFP/ - Danimarka do të shtrëngojë kufizimet e saj në kufirin gjerman, pas rritjes së rasteve COVID-19 në një lokalitet në...

BRUKSEL – BE: Të shmangen vendimet e njëanshme për kufijtë

BRUKSEL, 17 shkurt /ATSH-ANSA/ - Komisioni Europian do t'u dërgojë një letër të gjitha shteteve anëtare për t'iu kujtuar angazhimet e tyre për të...

BRUKSEL – BE: Të shmangen vendimet e njëanshme për kufijtë

BRUKSEL, 16 shkurt /ATSH-ANSA/ - Komisioni Europian u bëri thirrje sot shteteve anëtare për një qasje të koordinuar në lidhje me kufizimet në kufijtë...

COVID-19 – Gjermania mbyll kufijtë me Republikën Çeke dhe Tirolin

BERLIN, 11 shkurt /ATSH-AFP/ - Gjermania do të mbyllë kufijtë e saj, me disa përjashtime, me Republikën Çeke dhe rajonin austriak të Tirolit, që...

BERLIN – Seehofer: Gjermania do të mbyllë kufijtë për frenimin e...

BERLIN, 28 janar /ATSH-DPA/ - Gjermania po përgatitet të mbyllë kufijtë e saj për të frenuar përhapjen e shpejtë të mutacioneve të reja të...

FOKUS – BE kërkon shmangien e mbylljes së kufijve, ndërsa përhapen...

BRUKSEL, 22 janar /ATSH-DPA/ - Udhëheqësit e BE u përpoqën të krijonin një strategji për të mbajtur nën kontroll variantet e reja të koronavirusit...

KUVAJT – Arabia Saudite rihap kufijtë me Katarin

KUVAJT, 4 janar /ATSH-AFP/ - Arabia Saudite do të rihapë hapësirën ajrore dhe kufijtë tokësorë e detarë me Katarin pas më shumë se tre...

COVID-19 – Japonia mbyll kufijtë për të huajt

TOKIO, 26 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Japonia nuk do të lejojë hyrjen e të huajve në territorin e saj duke filluar nga e hëna, për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA