Ballina Etiketimet Kufi

Etiketim: kufi

COVID-19 – Gjermania zgjat kufizimet kufitare pavarësisht kundërshtimit nga KE

BERLIN, 23 shkurt /ATSH-DPA/ - Kufizimet e ashpra në kufijtë e Gjermanisë do të zgjaten edhe për tetë ditë të tjera, njoftoi sot një...

PRAGË – Republika Çeke thirrje Gjermanisë për lehtësimin e kontrolleve kufitare

PRAGË, 18 shkurt /ATSH-DPA/ - Është koha të rimendojmë masat e rrepta të vendosura përgjatë kufirit gjermano-çek për shkak të pandemisë, tha sot ministri...

COVID-19 – Sllovakia rrit kontrollet në kufi

BRATISLAVË, 17 shkurt /ATSH-AFP/ - Sllovakia shtrëngoi sot kontrollet në kufijtë e saj duke përmendur rrezikun e përhapjes së varianteve të reja të koronavirusit...

COVID-19 – Gjermania mbyll kufijtë pavarësisht kritikave të BE-së

KIEFERSFELDEN, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Kjo është një katastrofë! E ardhur nga Austria, Irene kërkon të kalojë tranzit në Gjermani me veturë, por policia...

COVID-19 – Gjermania parashikon mbylljen e kufijve

BERLIN, 11 shkurt /ATSH-AFP/ - Drejtuesit rajonalë në Gjermani nuk kanë përjashtuar sot një mbyllje të kufijve me Austrinë dhe Republikën Çeke, ku infektimet...

Dy testime për udhëtarët që mbërrijnë në Britaninë e Madhe

LONDËR, 9 shkurt /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe parashikon që të gjithë udhëtarët që mbërrijnë në vend të kryejnë dy teste për COVID-19 për...

VJENË – Austria forcon kufizimet kufitare me vendet fqinje

VJENË, 7 shkurt /ATSH-DPA/ - Austria do të intensifikojë kufizimet e saj në lidhje me kalimin e kufijve të saj duke filluar nga e...

BRUKSEL – BE: Kufizime kufitare të përforcuara për vendet joanëtare

BRUKSEL, 1 shkurt /ATSH-DPA/- Qeveritë e 27 vendeve anëtare të Bashkimit Europian ranë sot dakord të forcojnë kufizimet kufitare për udhëtarët që hyjnë në...

FRANCË – Mbyllen kufijtë për vendet jashtë BE-së dhe qendrat tregtare...

PARIS, 29 janar /ATSH-AFP/ - Franca do të mbyllë duke nisur nga dita e dielë kufijtë me vendet jashtë Bashkimit Europian, në përpjekje për...

COVID-19 – Norvegjia mbyll kufijtë për të gjithë jorezidentët

OSLO, 28 janar /ATSH-AFP/ - Norvegjia njoftoi mbylljen e kufijve për pothuajse të gjithë jorezidentët për të shmangur përhapjen e variantit të ri të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA