Ballina Etiketimet Kryeminister

Etiketim: kryeminister

ARMENI – Pachinian dënon një përpjekje për grusht shteti

EREVAN, 25 shkurt /ATSH-AFP/ - Kryeministri armen, Nikol Pachinian dënoi sot një përpjekje për grusht shteti ushtarak dhe shkarkoi shefin e Shtabit të Përgjithshëm...

GJEORGJI – Kryeministri Gakharia jep dorëheqjen, pas urdhrit të gjykatës për...

TBILISI, 18 gusht /ATSH-AFP/ - Kryeministri gjeorgjian, Guiorgui Gakharia dha sot dorëheqjen në shenjë proteste kundër vendimit të një gjykate për ndalimin e një...

HOLANDË – Rute i paraqet dorëheqjen mbretit Willem-Aleksandri

AMSTERDAM, 15 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri holandez, Mark Rutte konfirmoi sot dorëheqjen e tij dhe atë të të gjithë ministrave të kabinetit, ndërkohë që...

MOLDAVI – Kryeministri dhe kabineti dorëhiqen për të nxitur zgjedhje të...

MOSKË, 23 dhjetor /ATSH-DPA/ - Kryeministri moldav Ion Chicu njoftoi sot dorëheqjen e tij së bashku me të gjithë kabinetin me qëllim nxitjen e...

RUMANI – Florin Citu emërohet kryeministër

BUKURESHT, 22 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti rumun Klaus Iohannis caktoi sot ekonomistin liberal, Florin Citu, si kryeministër, një ditë pas marrëveshjes së nënshkruar nga...

SLLOVAKI – Kryeministri, Igor Matovic rezulton pozitiv me COVID-19

BRATISLAVË, 18 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri sllovak, Igor Matovic njoftoi sot se kishte rezultuar pozitiv me COVID-19, një javë pasi kishte marrë pjesë në...

ESTONI – Ratas në karantinë pas kontaktit me një person me...

TALIN, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri estonez, Juri Ratas u vendos në karantinë dhe nuk do të jetë i pranishëm në samitin europian më...

PODGORICË – Parlamenti malazez debaton për kryeministrin e ri

PODGORICË, 2 dhjetor /ATSH-DPA/ - Parlamenti i Malit të Zi hapi sot debatin për kabinetin e kryeministrit të caktuar Zdravko Krivokapic, i pari në...

LIBAN – Saad Hariri ngarkohet për formimin e qeverisë

BEJRUT, 22 tetor /ATSH-AFP/ - Saad Hariri u emërua kryeministri i ri i Libanit për formimin e një qeverie, njoftoi presidenca pas bisedimeve të...

LIBAN – Aoun i përkushtuar për caktimin e një kryeministri të...

BEJRUT, 21 tetor /ATSH-DPA/ - Presidenti libanez,  Michel Aoun tha se është i përkushtuar ndaj përgjegjësive të tij kushtetuese në lidhje me caktimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA