Ballina Etiketimet Krize

Etiketim: krize

SHBA – OKB: Për kapërcimin e krizës 2020 duhet një marrëveshje...

UASHINGTON, 26 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Buxheti i vitit 2020 është shenjuar nga pabarazia midis të pasurve dhe të varfërve, sipas analizës së OKB-së, ku...

FOKUS – Spitalet e Selanikut drejt limitit të kapaciteteve për shkak...

SELANIK, 14 nëntor /ATSH/ - Mjekët paralajmëruan sot se një rritje e infektimeve nga COVID-19 në qytetin verior të Greqisë, Selanik, po e çon...

ITALI – 39 miliardë euro shtesë si përgjigje ndaj krizës COVID-19

ROMË, 18 tetor /ATSH-AFP/- Qeveria italiane miratoi sot në Këshillin e Ministrave një projektamendament të ligjit financiar që arrin në 39 miliardë euro, si...

FOKUS – Moody’s: Administrata e re e SHBA-së përballë pengesave të...

UASHINGTON, 7 tetor /ATSH-AA/ - Administrata e ardhshme e SHBA-së do të përballet me sfida të mëdha ekonomike nga tensionet SHBA-Kinë dhe kujdesi shëndetësor...

TURQI – Erdogan: Parisi të mbajë qëndrim konstruktiv ndaj krizës në...

STAMBOLL, 22 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i tha sot homologut të tij francez, Emmanuel Macron se ai pret që Parisi...

FRANCË – Mitsotakis: Kriza e migrimit të bëhet një përparësi e...

KORSIKË, 10 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis i kërkoi sot Bashkimin Europian ta vendosë krizën e migrimit në qendër të shqetësimeve të...

FISHË TEKNIKE – Kriza botërore nga COVID-19 në 10 etapa

PARIS, 10 shtator /ATSH-AFP/ - Nga informacionet e para që vinin nga Kina tek alarmet e  OBSH-së, të pasuara nga kufizimet dhe ndërprerja ekonomike...

KROACI – Mariç: Kriza nga COVID-19 shkaktoi një kosto direkte prej...

ZAGREB, 4 shtator /ATSH-ANSA/ - Në Kroaci, kriza e shkaktuar nga epidemia e COVID-19 deri më tani ka gjeneruar një kosto direkte prej 1,46...

AUSTRI – OSBE këmbëngul për dërgimin e një misioni në Bjellorusi...

VJENË, 28 gusht /ATSH-AFP/ - Presidenti në detyrë i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë (OSBE), kryeministri shqiptar Edi Rama, dënoi sot në...

RUSI – Putin: Të gjitha palët të gjejnë një zgjidhje për...

MOSKË, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin u bëri thirrje të gjithë aktorëve të krizës që ka goditur Bjellorusinë, përfshirë nga një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA