Ballina Etiketimet KQZ

Etiketim: KQZ

Kim dhe Soreca takim me Celibashin: Vlerësim për administrimin e zgjedhjeve...

TIRANË, 26 tetor/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim, së bashku me ambasadorin e Bashkimit Evropian, Luigi Soreca, u...

KQZ: 255 vendvotime do hetohen

PRISHTINË, 23 tetor /ATSH/ Mbi nëntë mijë pako me fletëvotime nga diaspora janë aprovuar, ndërkaq janë refuzuar mbi një mijë të tjera. Komisioni Qendror...

KQZ vendos të rinumërohen 23 vendvotime

PRISHTINË, 21 tetor /ATSH/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur që të rinumërohen 23 vendvotime të zgjedhjeve të lokale të 17 tetorit. Tetë...

Përfundon votimi në Kosovë, KQZ: 43.5% e qytetarëve ushtruan të drejtën...

PRISHTINË, 17 tetor /ATSH/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se, nga mbi 95% e vendvotimeve numri i qytetarëve që kanë votuar...

Kosovë, deri në 15:00 kanë votuar rreth 27% e qytetarëve

PRISHTINË, 17 tetor /ATSH/ Deri në orën 15:00 në zgjedhjet lokale në Kosovë kanë votuar 26.95% e qytetarëve me të drejtë vote, ka bërë...

KQZ: Deri në 11:00 votuan 8.2%

PRISHTINË, 17 tetor /ATSH/ Deri në orën 11:00 kanë votuar rreth 152 mijë qytetarë apo 8.2 për qind që në krahasim me të njëjtën...

Zgjedhjet e 25 prillit, KQZ përzgjedh qendrat e votimit që do...

TIRANË 14 tetor /ATSH-I.Vata/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përzgjodhi sot nëpërmjet shortit 10 % të Qendrave të Votimit të Zgjedhjeve të 25 Prillit që...

KQZ pranon 2337 pako me fletëvotime nga diaspora

PRISHTINË, 7 tetor /ATSH/ Një javë para përfundimit të afatit kohor për votimin nga jashtë Kosovës, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar 2337 pako...

KQZ do të rinumërojë rreth 500 kuti votimi të 25 prillit

TIRANË, 7 tetor/ATSH/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të rinumërojë rreth 500 kuti votimi të zgjedhjeve të 25 prillit. Në seancën e sotme publike, Komisioneri...

KQZ plotëson vakancat në këshillat bashkiakë të Korçës dhe Tiranës

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve në seancën publike të zhvilluar sot vendosi plotësimin e vakancës në këshillin e bashkisë Korçë, me kandidatin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA