Ballina Etiketimet Kotzias

Etiketim: kotzias

GREQI – Kotzias kërcënohet sërish me vdekje

ATHINË, 21 dhjetor /ATSH-ANA/ - Ish-ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias mori një telefonatë nga një person i panjohur që e kërcënoi se do...

Bushati: Dorëheqja e Kotzias nuk pengon bisedimet mes Shqipërisë dhe Greqisë

TIRANË, 19 tetor /ATSH-Gjergji Mima/ - Dorëheqja e ministrit të jashtëm grek, Nikos Kotzias, nuk e pengon vijimin e bisedimeve për çështjet e hapura...

SHBA – DASH falenderon Kotzias për Marrëveshjen e Prespës

ATHINË, 18 tetor /ATSH-ANA/ - Departamenti amerikan i Shtetit falenderoi ish-ministrin e Jashtëm grek, Nikos Kotzias për kontributin e tij për forcimin e marrëdhënieve...

ATHINË – Cipras pranon dorëheqjen e ministrit të Jashtëm, Kotzias

ATHINË, 17 tetor /ATSH-ANA/ - Kryeministri grek, Aleksis Cipras pranoi sot dorëheqjen e ministrit të Jashtëm, Nikos Kotzias. Cipras falenderoi ngrohtësisht Kotzias për kontributin e tij...

LUKSEMBURG – Kotzias: Pa Marrëveshjen e Prespës nuk ka zgjidhje

LUKSEMBURG, 16 tetor /ATSH-MIA/ - Pa pranimin e Marrëveshjes së Prespës nuk ekziston asnjë zgjidhje, deklaroi shefi i diplomacisë greke, Nikos Kotzias, pas takimit...

ATHINË – Kotzias & Maas: Marrëveshja e Prespës historike

ATHINË, 21 shtator /ATSH-ANA/ - Marrëveshja e Prespës e nënshkruar nga Athina dhe Shkupi ishte një hap përpara dhe promovon sigurinë dhe zhvillimin në...

OSLO – Kotzias: Negociatat me Shqipërinë do të përfundojnë me sukses

OSLO, 10 shtator /ATSH-ANA/ - Në fjalimin e tij me titull ''Parimet e politikës së jashtme greke: Theksi mbi stabilitetin në Europën Juglindore'', ministri...

ATHINË – Kotzias: Marrëveshja e Prespës do të ratifikohet edhe në...

ATHINË, 7 shtator /ATSH-MIA/ - Marrëveshja e Prespës do të votohet me shumicë absolute në Parlament, madje me më shumë sesa 150 deputetë, deklaroi shefi...

GREQI – Kotzias në vizitë zyrtare në Turqi

ATHINË, 4 shtator /ATSH-ANA/ – Ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Kotzias, do të zhvillojë sot një vizitë në Izmir në kuadër të inaugurimit...

ATHINË – Kotzias: Diplomacia fituesja e madhe në çështjen e lirimit...

ATHINË, 15 gusht /ATSH-ANA/ - Është një gëzim i madh që Angelos dhe Dimitris (ushtarët e liruar grekë nga autoritetet turke - shën. i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA