Ballina Etiketimet Kosove

Etiketim: Kosove

Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, Meta: Mirënjohës për kontributin e jashtëzakonshëm

TIRANË, 24 mars /ATSH/ Presidenti Ilir Meta reagoi ndërsa sot mbushen 20 vjet nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë. “Sot mbushen 20 vjet nga dita...

GJERMANI – Maas: Ndërhyrja e NATO-s në konfliktin e Kosovës ishte...

BERLIN, 23 mars /ATSH-DPA/ - Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Heiko Maas ka mbrojtur sot përfshirjen e vendit të tij në sulmet ajrore...

Kosovë/ Veseli: Lojërat e fatit duhet të mbyllen

TIRANË, 22 mars/ATSH/ - Pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit të Kosovës dhe shqyrtimit të kërkesës së 49 deputetëve për seancë të jashtëzakonshme është...

Thaçi: Jo shkëmbim territoresh, dialog përfundimtar me Serbinë

TIRANË, 1 mars/ATSH-Maela Marini/ "Shkëmbimi i territoreve kurrë nuk do të ndodhë, pasi shkëmbimi i territoreve është pazar dhe askush nuk do të lejohet...

SERBI – Vuçiç: Serbët kërkuan të tërhiqen nga institucionet e Kosovës

BEOGRAD, 27 shkurt /ATSH-AA-TANJUG/ - Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi se serbët e Kosovës në takimin që kanë zhvilluar sot, i kanë kërkuar...

Reformat, Thaçi: Rama ka bërë një punë që i ka munguar...

TIRANË, 25 shkurt/ATSH-A. Fortuzi/ - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë televizive është shprehur se mes opozitës dhe mazhorancës në Shqipëri duhet...

FOTO/ “Rrënjët nuk humben, ato kultivohen”, kremtohet në Gjenevë 11-vjetori i...

TIRANË, 18 shkurt/ATSH/- Nën moton “Rrënjët nuk humben, ato kultivohen" Universiteti Popullor Shqiptar në Gjenevë kremtoi me një pritje festive 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. E...

FOTO/ Fundjava me diell mbush Vlorën me turistë nga Kosova

TIRANË, 18 shkurt/ATSH/- Vlora priti këtë fundjavë vizitorët e parë nga Kosova, të cilët vizituan destinacionet kryesore turistike të qytetit bregdetar. Bashkia e Vlorës bën...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, lehtësim për lëvizjen e qytetarëve dhe...

Intervistoi-Naim Malaj TIRANË, 16 shkurt/ATSH/- "E ardhmja e Kosovës kalon përmes zhvillimit ekonomik dhe është e qartë që duhet lehtësuar qasja në tregun zviceran ose...

Komuniteti kosovar, rol të rëndësishëm në forcimin e marrëdhënieve me Zvicrën

Intervistoi-Naim Malaj TIRANË, 15 shkurt/ATSH/ - "Diaspora kosovare përbën një rëndësi të madhe në proporcion me popullatën e Kosovës, pasi më shumë se 10% e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA