Home Tags Kosove

Tag: Kosove

Shqipëri – Kosovë, përgatitje për mbledhjen e përbashkët në Pejë

TIRANË, 12 tetor /ATSH/ - Në Ministrinë për Europën dhe Punët e Jashtme u zhvillua takimi përgatitor për mbledhjen e përbashkët të qeverive Shqipëri...

SERBI – Vuçiç: Ndonjëherë është më mirë të heshtësh

KRALJEVO, 12 tetor /ATSH-TANJUG/ - Duke komentuar një deklaratë të anëtarit më të ri të presidencës boshnjake, Zheljko Komshiç, sipas së cilës ai e...

BERZH, 2 milionë euro kredi për biznesin e vogël në Kosovë

TIRANË, 9 tetor/ATSH/- Në mbështetje të zhvillimit të bizneseve të vogla në Kosovë, BERZH ka ndarë hua në vlerë prej 2 milion euro për...

Trupa kombëtare e Baletit të Kosovës, turne në qytetet e Finlandës

HELSINKI, 27 shtator/ATSH/ - Trupa Kombëtare e Baletit të Kosovës pritet të debutojë me shfaqjen e saj "Një legjendë për dashurinë" nga 8 deri...

Daçiç: Beogradi dhe Prishtina mund ta gjejnë vetë një zgjidhje

BEOGRAD, 20 shtator /ATSH-ANSA/ - Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç deklaroi se  Beogradi dhe Prishtina mund ta gjejnë vetë një zgjidhje për mosmarrëveshjen...

Bushati: Dialogu Kosovë-Serbi, procesi të vijojë me durim strategjik

TIRANË, 14 shtator /ATSH/ - Dialogu Kosovë-Serbi, të vijojë me durim strategjik, kreativitet dhe me vendosmëri Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati...

Dialogu Kosovë – Serbi, platforma e duhur për normalizimin e marrëdhënieve

TIRANË, 12 shtator /ATSH-Gjergji Mima/ - Dialogu Kosovë - Serbi është platforma e duhur për normalizimin e marrëdhënieve midis dy vendeve. Kryetari i Kuvendit, Gramoz...

BRUKSEL – McAllister: Vuçiç dhe Thaçi ta çojnë normalizimin e marrëdhënieve...

BRUKSEL, 11 shtator /ATSH-TANJUG/ - Është e pamundur të parashikohet përmbajtja dhe data e një marrëveshjeje të mundshme Beograd-Prishtinë, por presidentët Aleksandar Vuçiç dhe...

Kosovë- KFOR: Askush nuk do ta kërcënojë Vuçiç, siguria e tij...

PRISHTINË, 9 shtator/ATSH/- "KFOR-i po punon në koordinim me institucionet dhe Policinë e Kosovës për sigurinë e Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç. Askush nuk...

Protesta në Drenicë për vizitën e Vuçiç-Policia: Situata e qetë

PRISHTINË, 9 shtator/ATSH/- Qytetarë të Drenicës mëngjesin e sotëm kanë bllokuar rrugën Mitrovicë-Skenderaj, në shenjë proteste kundër vizitës së presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç...

MOST POPULAR

HOT NEWS