Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: Kosova

Rriten me 74% eksportet drejt Kosovës në muajin prill

TIRANË, 17 maj /ATSH/- Eksportet drejt Kosovës po thellojnë rritjen të nxitura nga grupi i mineraleve e lëndëve djegëse (kryesisht naftës) dhe materiale ndërtimi...

IOWA e gatshme të përkrahë zhvillimin e bujqësisë në Kosovë

PRISHTINE, 10 maj /ATSH/ - Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Bujqësisë, Kapllan Halimi bashkë me kryeshefin ekezekutiv të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë,...

Forcim i bashkëpunimit mes Kosovës dhe Iowas

PRISHTINË, 7 maj /ATSH/ - Miqësia e jashtëzakonshme mes Kosovës dhe Iowas është trashëgimi e gjeneralit Timothy Orr. Kështu deklaroi Kryetari i Kuvendit të Kosovës,...

Shqipëria e angazhuar për rritjen e njohjeve për Kosovën

TIRANË, 2 maj/ATSH/ - Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj gjatë një interviste televizive diskutoi edhe për dialogun mes...

Dita e Tokës, komuna Skënderaj aksion për pastrimin e qytetit

PRISHTINE, 19 prill /ATSH/ - Në kuadër të shënimit të Ditës së Tokës, që mbahet më 22 prill, komuna e Skënderajt sot zhvilloi një...

Arsimi parauniversitar, Austria mbështet themelimin e qendrave të testimit elektronik

PRISHTINË, 19 prill /ATSH/ - Ministri i Financave Bedri Hamza priti sot në takim ambasadorin austriak në Prishtinë Gernot Pfandler, me të cilin diskutoi...

Haradinaj: Qeveria mbështet fuqizimin e rolit të gruas

TIRANË, 15 prill/ATSH/ - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka njoftuar se është ndjerë i nderuar nga letra falënderuese që ka marrë nga Instituti...

Programi i shkëmbimit, 60 nxënësit e parë nga Kosova nëpër gjimnazet...

TIRANË, 15 prill/ATSH/ - 60 nxënës nga Kosova janë bërë pjesë e programit të përbashkët të shkëmbimit të nxënësve mes dy vendeve. Ata do të...

Pacolli: Dialogu me Serbinë, i domosdoshëm

TIRANË, 12 prill/ATSH/ - Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, vlerëson se dialogu me Serbinë është i domosdoshëm për të gjetur zgjidhje për...

Gjermania mbështet plotësisht liberalizimin e vizave për Kosovën

PRISHTINË, 12 prill /ATSH/ - Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, zhvilloi në Varshavë, një takim bilateral me ministrin e jashtëm gjerman Heiko Mass, i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA