Ballina Etiketimet Kore

Etiketim: kore

KORE E JUGUT – Pheniani lëshon dy raketa pak pas mbërritjes...

SEUL, 9 maj /ATSH-AFP/ - Pheniani i cili javën e kaluar testoi lëshimin e raketave, vijoi edhe sot me lëshimin e dy raketave në...

SEUL – Pheniani ashpërson tonet ndaj manovrave ushtarake SHBA-KJ

SEUL, 25 prill /ATSH-DPA/ - Pheniani kërcënoi me një përgjigje korresponduese, tri ditë pasi Koreja e Jugut dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës nisën...

SHBA – Uashingtoni konfirmon se Pheniani ka testuar një armë të...

UASHINGTON, 18 prill /ATSH-AFP/ - Pentagoni konfirmoi sot se Koreja e Veriut ka përdorur teste me armë një ditë më parë, duke theksuar që...

SHBA- Pompeo: Një samit i ri Trump-Kim në muajt në vijim

UASHINGTON, 1 prill /ATSH-AFP/ - Shefi amerikan i diplomacisë, Mike Pompeo tha se shpreson në një samit të ri mes Donald Trump dhe Kim...

SHBA – Gjenerali Abrams: Aktiviteti i Phenianit nuk përputhet me një...

UASHINGTON, 27 mars /ATSH-AFP/ - Aktivitetet ushtarake të Koresë së Veriut nuk përputhen me denuklearizimin nga SHBA-ja për të hequr sanksionet kundër Phenianit, njoftoi...

SHBA – Uashington: Nuk duam një denuklearizim gradual të Koresë së...

UASHINGTON, 11 mars /ATSH-AFP/ - SHBA-ja nuk do një denuklearizim gradual të Koresë së Veriut, deklaroi sot i dërguari amerikan, Stephen Biegun duke konfirmuar...

GJENEVË – OKB: Rreth 11 milionë banorë të Koresë së Veriut...

GJENEVË, 8 mars /ATSH-AA/ - Rreth 11 milionë banorë të Koresë së Veriut kanë nevojë për ndihmë humanitare në formën e nevojave bazë ushqyese...

KV – Pheniani pranon dështimin e samitit Kim-Trump

SEUL, 8 mars /ATSH-AFP/ - Agjencia zyrtare koreano-veriore e lajmeve, KCNA pranoi zyratisht për herë të parë sot dështimin e samitit të fundit mes...

SEUL – Koreja e Jugut fajëson Kinën për ndotjen e ajrit

SEUL, 7 mars /ATSH-AA/ - Koreja e Jugut ka fajësuar Kinën për ajrin e ndotur në vendin e saj. Në një konferencë për media sot...

SEUL – Moon: Bashkimi korean do të jetë një komunitet për...

SEUL, 1 mars /ATSH-AA/ - Presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae-in, deklaroi se vendi i tij do të forcojë bashkëpunimin me Japoninë, gjatë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA