Ballina Etiketimet Korçe

Etiketim: Korçe

Korçë/ Më tepër hapësira të gjelbra për qytetarët

TIRANË, 16 nëntor/ATSH/ 10 mijë m2 sipërfaqe e rehabilituar në zonën fundore të parkut "Rinia", i shtohet hapësirës së gjelbër të Korçës. Bashkia e Korçës...

Parku japonez, një hapërisë e re e gjelbër për Korçën

TIRANË, 13 nëntor/ATSH/- Në qytetin e Korçës vazhdon puna për krijimin e parkut më të ri në Korçë, atij japonez. Një hapësirë me funksion çlodhës...

FOTO/ Korçë, Pazari i Vjetër atraksioni turistik i fundjavës

TIRANË,12 nëntor /ATSH/ - Korça e serenatave dhe me Pazarin e Vjetër dhe atraksionet e saj te shumta që ka në fundjavë ishte plot...

“Dogfall” e regjisorit Çapaliku udhëton drejt Korçës

TIRANË, 9 nëntor/ATSH/- Një moment reflektimi për luftërat që kanë pasoja të rënda, deri në transformim të qenies njerëzore është në qendër të pjesës...

Parku Olimpik në Korçë, më tepër alternativa për të rinjtë

TIRANË, 5 nëntor/ATSH/ Parku Olimpik në Korçë ofron më shumë alternativa për të rinjtë, duke siguruar një zonë të re sportive. Tetë fusha sportive, futbolli, basketbolli,...

Muzeu i Artit Oriental “Bratko”, vlerë e shtuar për Korçën

TIRANË, 5 nëntor/ATSH/ Muzeu i Artit Oriental "Bratko" 15 vite më parë erdhi si një atraksion i shtuar për qytetin e Korçës. Një aktivitet i...

FOTO/Ekspozita kushtuar Skënderbeut, interes të lartë nga vizitorët korçarë

TIRANË,5 nëntor /ATSH/ - Në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastriotit Skënderbeut, në Muzeun Kombëtar të Arsimit, Korçë është çelur për publikun një...

FOTO/ Pas Tiranës e Durrësit, komedia “Zoti i masakrës” shfaqet në...

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ - Komedia “Zoti i masakrës”, e cilësuar si një prej komedive më të mira të 10 viteve të fundit, pas...

Foto/ “Tetori rozë”, fushatë sensibilizuese në Korçë

TIRANË, 29 tetor/ATSH/ Korça është qyteti ku prej 20 vitesh, Qendra e Kujdesit Paliativ “Meri Potter”, e mbështetur financiarisht edhe nga Bashkia, ofron shërbim...

Foto/ Ngjyrat e vjeshtës korçare në telajot e piktorëve të huaj

TIRANË, 29 tetor/ATSH/ 20 piktorë nga Shqipëria dhe vende të ndryshme të botës hodhën në telajo vjeshtën e bukur të Korçës dhe rrethinave të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA