Ballina Etiketimet Korçe

Etiketim: Korçe

Spaho me fermerët në Sheqeras, Korçë: 150 milionë euro investime çdo...

TIRANË, 10 prill/ATSH/- Në takim me fermerët dhe banorët e fshatit Sheqeras koordinatori politik i PD, Edmond Spaho tha se në 8 vite të...

Pazari i Vjetër i Korçës/ Peleshi: Është kthyer në shpirtin e...

TIRANË, 9 prill /ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, njëherazi drejtuesi politik i PS në qarkun e Korçës dhe kandidat për deputet në këtë qark, Niko...

Salianji: Pas 25 prillit gjendja e familjeve që jetojnë në kushte...

TIRANË, 9 prill /ATSH/ - Kandidati për qarkun e Korçës, Ervin Salianji u takua me një familje në kushte të rënda ekonomike. Salianji tha se...

Spaho me fermerët në Korçë: Shpëtojmë bujqësinë nga konkurrenca e importit

TIRANË, 9 prill /ATSH – I. Vata/ Koordinatori politik Edmond Spaho ishte në Pirg ku shpjegoi prioritetet e qeverisë së Lulzim Bashës për bujqësinë...

Peleshi: Korça model transformimi, investimet publike pararendin ato private duke rritur...

TIRANË, 8 prill /ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi u shpreh se "greva e kontrollorëve të trafikut ajror në Aeroportin Ndërkombëtar "Nënë Tereza" Tiranë,...

E para në listën e PS, Eni Zake: Korça model i...

TIRANË, 6 prill/ATSH/ Partia Socialiste në Korçë ia ka besuar kryesimin e listës së kandidatëve për deputetë, një profesionisteje si Eni Zake që në...

Manastirliu: Brenda muajit maj, instalojmë rezonancën magnetike në Spitalin e Korçës

TIRANË, 6 prill/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka inspektuar nga afër punimet për vendosjen e rezonacës së re në spitalin...

“Sofra Kolonjare”/ Tempull i mikpritjes shqiptare në mes të një natyre...

TIRANË, 6 prill/ATSH/ "Këtu është një mrekulli e vërtetë, një ajër fantastik, një natyrë përrallore, një mikpritje absolutisht e paharrueshme". Kështu u shpreh sot Kryeministri...

Fotogaleri/ Mbi 10 mijë qytetarë janë vaksinuar deri tani në Korçë

TIRANË, 6 prill/ATSH/ Mbi 10 mijë qytetarë janë vaksinuar deri tani në Korçë. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale publikoi sot disa fotografi nga procesi...

Biblioteka e Korçës, ultramoderne/ Qendra të mësimeve të teknologjisë së lartë...

TIRANË, 6 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama vizitoi sot bibliotekën e Korçës, ku ndodhet edhe qendra e re e mësimeve të tekonologjisë së lartë. "Plani ynë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA