Ballina Etiketimet Korçe

Etiketim: Korçe

Restaurim dhe konservim i ikonave në Muzeun e Artit Mesjetar në...

TIRANË, 18 maj/ATSH/ Restaurimi dhe konservimi i thesareve kulturore mbetet një sfidë e përditshme e ekipit restaurues të ikonave në Muzeun e Artit Mesjetar. Në...

Foto/ Ansambli rus “Jarmarka”, muzikë tradicionale dhe tinguj folklorikë në Korçë

TIRANË, 17 maj /ATSH/ - Muzikë tradicionale ruse, tinguj folklorikë dhe entuziazëm solli mbrëmjen e djeshme ansambli rus "Jarmarka", në Korçë. Ansambli muzikor “Jarmarka” (Panairi)...

Lleshaj: Kush tenton të pengojë zgjedhjet, ndëshkohet sipas ligjit

TIRANË, 17 maj /ATSH-A. Fortuzi/ - Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka paralajmëruar se kushdo që tenton të bllokojë procesin zgjedhor do të ndëshkohet...

“Historia e kopshtit zoologjik” pas suksesit në Tiranë ‘udhëton’ në Korçë

TIRANË, 16 maj /ATSH/ - Drama “Historia e kopshtit zoologjik” pas suksesit në kryeqytet shfaqet mbrëmjen e së premtes në skenën e teatrit në...
video

Ambulanca e lagjes 5 në Korçë, transformim rrënjësor

TIRANË, 16 maj/ATSH/- Ambulanca e lagjes 5 në Korçë është transformuar tërësisht duke përmirësuar nga themelet shërbimin që ofron për banorët. Kjo qendër është transformuar...

Korçë/ Drejt përfundimit mensa sociale për njerëzit në nevojë

TIRANË, 15 maj /ATSH/ - Në Korçë është drejt përfundimit ndërtimi i një mense sociale që do të ofrojë 200 vakte ushqimore falas për...

Korçë/ Transferta e parave të paligjshme, sekuestrohen 5300 dollarë dhe 4095...

TIRANË, 14 maj /ATSH- A. Fortuzi/ - Policia Kufitare e Drejtorisë Vendore për Kufirin dhe Migracionin Korçë në bashkëpunim me Sektorin për Hetimin e...

Basha: Taksat e larta mbyllën në Korçë një të tretën e...

TIRANË, 8 maj/ATSH-A.Fortuzi/ - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka theksuar se taksat e larta të qeverisë kanë sjellë dhe mbyllje të bizneseve...

Kryebashkiaku i Bukureshtit: Nuk është e drejtë që opozita t’u kërkojë...

TIRANË, 8 maj /ATSH-Maela Marini/ - Kryetari i bashkisë së Bukureshtit, Daniel Tudorache deklaroi sot nga Korça, se nuk e shikon të drejtë bojkotimin...

FOTO/ Korçë, specialistët bëjnë dokumentimin grafik dhe fotografik në kishën e...

TIRANË, 7 maj /ATSH/ - Pasuritë kulturore në të gjithë Shqipërinë vëzhgohen dhe mirëmbahen në mënyrë sistematike nga specialistët e Drejtorive Rajonale të Trashëgimisë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA