Ballina Etiketimet Kontroll

Etiketim: kontroll

Siguria ushqimore gjatë festave, Krifca: Kontrolle në të gjithë territorin

TIRANË, 30 dhjetor/ATSH/ Në shërbim të sigurisë së konsumatorit, në këtë prag festash, ku konsumi i mishit rritet ndjeshëm, Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural...

Siguria e produkteve për konsumatorët, ISHMT kontrolle në treg

TIRANË, 30 tetor/ATSH/ Inspektorati Shtetëror i Mbikëqyrjes së Tregut mbetet i angazhuar për garantimin e sigurisë së produkteve për konsumatorët dhe mbrojtjen e pronësisë...

Vjedhje e energjisë, arrestohen në flagrancë 10 shtetas

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Policia e Shtetit në bashkëpunim me Operatorin e Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) po vijon kontrollet për parandalimin e vjedhjes së...

BRUKSEL – BE: Lehtësim i kontrolleve të mallrave për zvogëlimin e...

BRUKSEL, 14 tetor /ATSH-AFP/ - Brukseli ka propozuar lehtësimin e kontrolleve për disa mallra të destinuara për Irlandën e Veriut, në mënyrë që të...

“Makina inteligjente” në rrugë, Ziu: Nuk pranon ndërhyrje, gjoba automatike

TIRANË, 4 tetor/ATSH/ Nga sot në akset rrugore është vendosur pajisja inteligjente, e cila monitoron 24 orë në 7 ditët e javës lëvizjen e...

Siguria ushqimore, asgjësohen 45 tonë produkte ushqimore

TIRANË, 1 tetor/ATSH/ Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet në njësitë e tregtimit ushqimor, në kuadër të sigurisë ushqimore. Sipas AKU-së, gjatë 24 orëve të...

BRUKSEL – BE zgjat kontrollet e eksportit për vaksinat antiCOVID-19

BRUKSEL, 30 shtator /ATSH-AFP/ - Brukseli do të zgjasë deri në fund të dhjetorit mekanizmin e tij për kontrollin e eksporteve të vaksinave antiCOVID-19...

Siguria ushqimore, AKU gjobit dy biznese, asgjësohen 1.63 tonë produkte

TIRANË, 15 shtator/ATSH/ Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet në njësitë e tregtimit ushqimor, në kuadër të sigurisë ushqimore. Sipas AKU-së, gjatë 24 orëve të...

Siguria rrugore, arrestohen 14 shoferë, 1343 masa administrative

  TIRANË, 12 shtator/ATSH/ Policia e Shtetit bën të ditur se si rezultat i kontrolleve të strukturave të Policisë Rrugore gjatë 24 orëve të fundit,...

Siguria ushqimore, 146 kontrolle, asgjësohen 26 tonë produkte ushqimore

TIRANË, 16 gusht/ATSH/ Trupat e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit (AKU) kryen sot 146 kontrolle zyrtare dhe monitorime në të gjithë vendin në operatorë të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA