Ballina Etiketimet Kongres

Etiketim: kongres

FOKUS – May kundërshtohet ashpër nga konservatorët: Pse nuk dorëhiqesh?

LONDËR, 4 maj /ATSH-ANSA/ - Pse nuk jep dorëheqjen? Kongresi Kombëtar i konservatorëve nuk të dëshiron më, ne nuk të duam më! Ishte ky...

SHBA – Stoltenberg vlerëson NATO-n në një fjalim historik para Kongresit

UASHINGTON, 3 prill /ATSH-DPA/ - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s u prit ngrohtë ndërkohë që vlerësoi Aleancën Trans-Atlantike në fjalimin e parë ndonjëherë të...

ITALI – Kongres botëror i Familjes Tradicionale

VERONË, 29 mars /ATSH-AFP/ - Familja Tradicionale hapi sot kongresin e saj botëror në Veronë, në mbrojtje të qëndrimeve ultra-konservatore me mbështetjen e së...

Balla: Ftesa jonë për opozitën shumë kuptimplote

TIRANË, 23 mars/ATSH-Maela Marini/ "Sot ne prezantuam ekipin fitues të bashkisë së Tiranës ndërsa në vijim do të prezantojmë ekipet fituese në 61 bashkitë...

Kryeministri i Spanjës: PS garanci për implementimin e reformave integruese

TIRANË, 23 mars/ATSH/ “Ne duam një Parti Socialiste të fortë sepse ne e dimë se ajo përfaqëson një garanci për implementimin e reformave të...
video

Kryebashkiaku i Linz: Familja europiane ka nevojë për Shqipërinë

TIRANË, 23 mars /ATSH/ - Familja europiane ka nevojë për Shqipërinë. Kryebashkiaku i Linz-it, Klaus Luger në mesazhin e urimit për Kongresin e Partisë Socialiste,...

Majko: Qeveria e angazhuar për të mundësuar votën e emigrantëve

TIRANË, 23 Mars /ATSH/ -Qeveria është e angazhuar për të mundësuar votën e  emigrantëve Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko duke folur në Kongresin...

Deputeti britanik: I zhgënjyer nga bojkoti i opozitës

TIRANË, 23 Mars /ATSH/ “Jam i zhgënjyer nga bojkoti i opozitës”. Kështu u shpreh sot deputeti britanik, John Grogan, drejtues i grupit të miqësisë mes...

Cakaj: Shqipëria ka përmbushur çdo kriter për të merituar hapjen e...

TIRANË, 23 Mars /ATSH-Gjergji Mima/ “Shqipëria pa asnjë ekuivok ka përmbushur çdo kriter teknik dhe çdo obligim formal për të merituar hapjen e negociatave...

Vullneti i shqiptarëve dhe afatet kushtetuese elektorale nuk deformohen me akte...

TIRANË, 23 mars/ATSH/ "Vullneti i qytetarëve i shprehur përmes votës, legjitimiteti i qeverisë dhe afatet kushtetuese elektorale, nuk mund të deformohen me instrumente antikushtetues...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA