Ballina Etiketimet Konference

Etiketim: konference

Manastirliu: 4000 profesionistë të bluzave të bardha të trajnuar jashtë vendit

TIRANË, 22 maj/ATSH/- "Në këto 5 vite, përpos investimeve në infrastrukturën e kujdesit parësor e spitalor në pajisje biomjekësore, në rritjen e pagave, investimet...

Grup pune me Shqipërinë për gazifikimin e territorit të Kosovës

TIRANË, 20 maj/ATSH/- Koordinatori Kombëtar për mbikëqyrjen dhe zbatimin e marrëveshjeve mes Kosovës dhe Shqipërisë, Fatmir Limaj, deklaroi sot në Tiranë se "e njoftova...

Shahini: Ekspozimi ndaj lajmeve të rreme, sfidë reale

TIRANË, 15 maj /ATSH/ - Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR) Besa Shahini, theksoi sot se jo çdo lajm që prodhohet nga media është...

Nuk negociojmë sistemin që kemi zgjedhur

TIRANË, 14 maj/ATSH/- Kryeministri Edi Rama e cilësoi thirrjen e biznesit për situatën në vend të vonuar, por të mirëseardhur. Duke iu përgjigjur interesit të...

Gati për dialog, por jo negociata për zgjedhjet e 30 qershorit

TIRANË, 14 maj/ATSH-Klotilda Saraçini/- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "negociata që lidhen me zgjedhjet lokale të 30 qershorit nuk ka, se nuk kemi...
video

Aksion kombëtar për aksesueshmërinë/ Manastirliu apel bashkive: Eliminim barrierave fizike

TIRANË, 14 maj/ATSH/ – Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu u ka bërë thirrje të gjithë kandidatëve për kryetar bashkie në zgjedhjet...

FRANCË – Fillon në Paris Konferenca Ndërkombëtare mbi Ujin

PARIS, 13 maj /ATSH-ANSA/ - Imazhet nga hapësira që na tregojnë masat e bollshme të ujit që karakterizojnë Tokën nuk marrin parasysh që vetëm...

Shqipëri-Kosovë, rritje bashkëpunimit në industrinë minerare

TIRANË, 10 maj/ATSH/- Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, në bashkëpunim me Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik të Kosovës ka organizuar në Tiranë konferencën e dytë...

Shqipëri-Kosovë, bashkëpunim në çdo sektor të ekonomisë

TIRANË, 10 maj/ATSH/ "Shqipëria dhe Kosova duhet të thellojnë bashkëpunimin në çdo sektor të ekonomisë", deklaroi sot kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste,...

Shqipëria, pjesë e Konferencës së NATO dhe BE për sigurinë 5G

TIRANË, 3 maj /ATSH/ - Siguria nëpërmjet rrjeteve 5G ishte në qendër të Konferencës “Siguria 5G" në Pragë mbajtur më 2 dhe 3 maj...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA