Ballina Etiketimet Konferenca nderqeveritare

Etiketim: Konferenca nderqeveritare

Palmer: SHBA shpreson që BE të hapë Konferencën Ndërqeveritare për Shqipërinë...

TIRANË, 4 dhjetor /ATSH/ Shtetet e Bashkuara shpresojnë që Konferenca Ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe BE-së të organizohet para fundit të Presidencës gjermane të Bashkimit...

Negociatat/ Varhelyi: Konferenca Ndërqeveritare me Shqipërinë të mbahet këtë vit

TIRANË, 17 nëntor /ATSH/ Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, kërkoi sot që Konferencat e para Ndërqeveritare me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut të...

Konferenca e Parë Ndërqeveritare/ Soreca: Shqipëria është vërtet shumë afër këtij...

TIRANË, 19 tetor /ATSH/ Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian, Luigi Soreca deklaroi sot nga Kukësi se Shqipëria e ka të qartë se çfarë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA