Ballina Etiketimet Koncert

Etiketim: koncert

FOTO / Muzika dhe tradita shkodrane gjallërojnë amfiteatrin veror të Tiranës

TIRANË,24 gusht /ATSH/ - Këngët më të bukura shkodrane gjallëruan mbrëmjen e djeshme amfiteatrin veror të Tiranës me interpretimin e këngëtarëve më të njohur...

Shtimi i turistëve aziatikë, sezonin e ardhshëm më shumë lehtësi

TIRANË, 22 gusht /ATSH/ - Artistët kinezë sollën për publikun artdashës në Durrës, një repertor me muzikë të përpunuar nga folklori kinez të interpretuar...

Promovim i turizmit bregdetar edhe nëpërmjet artit

TIRANË, 14 gusht/ATSH/ Promovim i turizmit bregdetar edhe nëpërmjet artit. Netët verore ofrojnë argëtim në plazhin e Darzezës në Fier. Pas koncerteve të organizuara në qytetin...

Bukuritë e Borshit dhe historia e lashtësisë nën ndriçimin e magjisë...

TIRANË,9 gusht /ATSH/ - Të zbulojmë bukuritë e Borshit dhe historinë e lashtësisë nën ndriçimin e magjisë së yjeve. Koncerti "Netët e yjeve dhe art'zan...

“Tingujt e jetës midis tokës dhe detit”, një koncert me muzikë...

Vlorë, 30 korrik/ATSH-Harilla Koçi/.-“Tingujt e jetës midis tokës dhe detit”, ishte koncerti me interpretimin e krijimeve të kompozitorit vlonjat Aulon Naçi, që u zhvillua...

“Different Trains Festival”, udhëton në qytetet e Pogradecit, Beratit dhe Tiranës

TIRANË, 14 Korrik/ATSH/ - “Different Trains Festival”, me pjesëmarrjen e artisteve në violë dhe violinë Samika Honda, nga Japonia dhe Angele Pateau, nga Franca...

Foto/Orkestra Simfonike e RTSH, koncert në 100-vjetorin e kompozitorit Bernstein

TIRANË, 5 korrik/ATSH/-Një mbrëmje plot emocione solli për të gjithë të ftuarit, koncerti i Orkestrës Simfonike i zhvilluar sot në hollin veror “Gjon Simoni”...

Foto/ Pas Rita Orës e Ermal Metës, edhe Eleni Foureira koncert...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/- Pas Rita Orës dhe Ermal Metës një tjetër shqiptare që po shkëlqen me muzikën e saj, vjen në Tiranë. Ajo është Eleni...

Koncert blues në 242-vjetorin e Pavarësisë së SHBA-së

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ - Një koncert me muzikën amerikane blues, i organizuar me nismën e ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu, mblodhi mbrëmjen e...

Këngëtarja Ayo elektrizon nesër Tiranën

TIRANË,27 qershor /ATSH/ - Ayo, artistja e njohur e fillimviteve 2000, vjen për herë të parë në Tiranë mbrëmjen e 28 qershorit në Amfiteatrin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA