Ballina Etiketimet Koncert

Etiketim: koncert

FOTO/ Mynih, Ansambli Popullor magjeps me këngët, vallet dhe kostumet

TIRANË,19 nëntor /ATSH/ - Sukses i jashtëzakonshëm i trupës së Ansamblit Popullor në Mynih, Gjermani. Publiku në Teatrin e Mynihut, edhe pse koncerti zgjati me...
video

Tedi Papavrami dhe pianisti François-Frédéric Guy sjellin sonatat e Beethoven-it

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/2093577890952740/?t=1 TIRANË,2 nëntor /ATSH A.ALLA/ - Klasikët e muzikës gjermane vijnë për publikun shqiptar nesër me një program të përzgjedhur me instrumentistët më të mirë...

“Ambël e Thartë” turneu muzikor i Shpat Dedës në Apoloni

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ - Qyteti i Fierit këtë fundjavë do të jetë ndalesa e turneut muzikor "Ambël e Thartë", e këngëtarit Shpat Deda. Koncerti i...

Një vepër kushtuar Florian Vlashit, premierë botërore në koncertin e violinistit...

TIRANË, 11 tetor/ATSH/- Violinisti i mirënjohur Florian Vlashi do të jetë të dielën protagonist, së bashku me violonçelisten Ruslana Prokopenko, në koncertin që organizohet...

“Kur dashuria bëhet poezi”, ndërthurja kulturore Shqipëri-Itali

TIRANË,9 tetor /ATSH/ - Çdo është gjë gati për koncertin e sotëm mbështetur nga Bashkia Sarandë “Kur dashuria bëhet poezi”, me protagonist tenorin e...

Violinisti shqiptar Florian Vlashi rikthehet me koncert në Madrid

TIRANË, 8 Tetor /ATSH/ -Violinisti i shquar shqiptar Florian Vlashi do të rikthehet në 14 tetor në një koncert në Madrid në kuadër të...

FOTO- “Tre tenorët”, sukses absolut në edicionin e 17-të

TIRANË, 8 tetor/ATSH/- Tre tenorët me famë botërore Murat Karahan, Francesko Anile, Sebastian Ferrada dhe sopranoja shqiptare Ramona Tullumani u mirëpritën mbrëmjen e djeshme...

“Karajfilat që ka Shkodra”, koncert në 35-vjetorin e krijimit të grupit

TIRANË, 1 tetor/ATSH/- Grupi muzikor "Karajfilat që ka Shkodra", i krijuar në vitet '80, për 35 vjet me radhë i ka dhuruar qytetit verior...

FOTO/ Shkodra, mikpritëse e bandave frymore nga Shqipëria, Mali i zi...

TIRANË,28 shtator /ATSH/ - Shkodra ka mirëpritur edicionin e parë të takimit ndërkombëtar të orkestrave frymore nga Shqipëria, Mali i zi dhe Kosova. Në një...

“Një ditë me traditën”, këngë, kaba e valle në Kavajë

TIRANË, 30 gusht/ATSH/- Këngë, kaba dhe valle popullore nga të gjitha trevat e Shqipërisë do të interpretohen sot në mbrëmje në qytetin e Kavajës. "Një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA