Ballina Etiketimet Koncert

Etiketim: koncert

140 artistë në skenën e “ArTurbina” me krijimtarinë e Krajkës

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ Rreth 140 artistë do të ngjiten në skenën e “ArTurbinës” për të interpretuar majat e muzikës, që krijoi “Mjeshtri i Madh”,...

“Ditët e Kulturës Shqiptare”, Inva Mula koncert në Koper

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ - Në katedralen e qytetit të Koperit u organizua koncerti i sopranos së madhe Inva Mula, shoqëruar nga pianistja Lule...

Nata e Bardhë, koncert i madh në sheshin “Skënderbej”

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/-  E kthyer tashmë në një traditë, “Nata e Bardhë” do të vijë edhe në këtë fund nëntori me plot surpriza dhe më...

Koncert me këngë shqiptare dhe gjeorgjiane në Lubjanë

TIRANË, 23 nëntor /ATSH/ - Një koncert me këngë shqiptare dhe gjeorgjiane është mbajtur në Lubjanë. Veprimtaria e radhës, që përkon edhe me ditët kulturore...

Muzikë shqiptare në Cankarjev Dom, Lubjanë

TIRANË, 21 nëntor /ATSH/ - Grupi “Saz'iso” i polifonisë së Shqipërisë së Jugut, prezantoi për publikun e pranishëm në sallën Linhartova Dvorana në Cankarjev...

FOTO/ “Të bashkuar në kujtim të Skënderbeut”, koncert gala në...

TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ - Teatri “Argentina” në Romë është shndërruar mbrëmjen e djeshme në vatrën e kulturës dhe personaliteteve të artit shqiptar. Koncerti gala...

Dua Lipa pas koncertit për Skënderbeun: Dashuria për rrënjët e mia...

TIRANË,20 nëntor /ATSH/ - Të hënën u zhvillua në Vatikan një koncert në nder të heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skëndërbeu. Pjesëmarrës në mbrëmjen e...

FOTO/ Mynih, Ansambli Popullor magjeps me këngët, vallet dhe kostumet

TIRANË,19 nëntor /ATSH/ - Sukses i jashtëzakonshëm i trupës së Ansamblit Popullor në Mynih, Gjermani. Publiku në Teatrin e Mynihut, edhe pse koncerti zgjati me...
video

Tedi Papavrami dhe pianisti François-Frédéric Guy sjellin sonatat e Beethoven-it

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/2093577890952740/?t=1 TIRANË,2 nëntor /ATSH A.ALLA/ - Klasikët e muzikës gjermane vijnë për publikun shqiptar nesër me një program të përzgjedhur me instrumentistët më të mirë...

“Ambël e Thartë” turneu muzikor i Shpat Dedës në Apoloni

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ - Qyteti i Fierit këtë fundjavë do të jetë ndalesa e turneut muzikor "Ambël e Thartë", e këngëtarit Shpat Deda. Koncerti i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA