Ballina Etiketimet Koncert

Etiketim: koncert

Artistët e rinj beratas koncert me këngë dhe valle popullore qytetare

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH/- Të rinjtë e qytetit të Beratit promovuan sot me një koncert këngën dhe vallen popullore qytetare beratase. Pjesë e Qendrës Kulturore “Margarita...

Berat/ Koncert i grupit popullor të këngës qytetare

TIRANË, 27 dhjetor/ATSH/ Në kuadër të aktiviteteve me rastin e festave të fundvitit, grupi popullor i këngës qytetare pranë Qendrës Kulturore “Margarita Tutulani” në...

“Festojmë së bashku”, koncerti festiv i fundvitit në Lezhë

TIRANË, 27 dhjetor/ATSH/ "Festojmë së bashku", koncerti festiv i fundvitit i organizuar nga bashkia Lezhë, solli para publikut lezhjan artin, kulturën, traditën dhe mikpritjen...

Berat, fëmijët e kopshteve koncert për Krishtlindjen dhe Vitin e Ri

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/- Fëmijët e kopshteve të bashkisë së Beratit prezantuan në fundjavë përpara edukatoreve, prindërve, mësuesve dhe qytetarëve, me koncertin e tyre të...

FOTO/ “Një shpresë më shumë”, Kastriot Tusha koncert në Gjirokastër

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/ - "Një shpresë më shumë" titullohej koncerti që tenori i njohur Kastriot Tusha solli në fundjavë për artdashësit gjirokastritë në prag...

Shkodër, koncert i fëmijëve të qendrave komunitare

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ - “Së bashku për një jetë më të mirë”, titullohej koncerti i organizuar nga bashkia e Shkodrës, në kuadër të festave të...

FOTO/ Berat, fëmijët e Qendrës Kulturore “Margarita Tutulani” koncert festiv

TIRANË, 20 dhjetor/ATSH/- Në një atmosferë festive me këngë dhe valle fëmijët e Qendrës Kulturore “Margarita Tutulani” në Berat me rastin e festave të fundvitit,...

FOTO/ Berat, fëmijët koncert dhe atmosferë festive

TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/ - Fëmijët e shkollës “Ylli i mëngjesit” krijuan mëngjesin e sotëm në sheshin qendror të qytetit të Beratit një atmosferë të...

‘Krishtlindjet në Tiranë”, koncert festiv në 24 dhjetor

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/- Në vigjilje të festës së Krishtlindjes, Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit do të zhvillojë koncertin me të njëjtin titull ‘Krishtlindjet në Tiranë”. Në një...

“Rrugicat e Sevdasë”, tradita dhe folklori në skenën e Korçës

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ Koncerti “Rrugicat e Sevdasë” riktheu traditën dhe folklorin e pasur në skenën e teatrit “Andon Zako Çajupi” në Korçë. Përmes interpretimit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA