Ballina Etiketimet Koncert

Etiketim: koncert

FOTO/ “Një shpresë më shumë”, Kastriot Tusha koncert në Gjirokastër

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/ - "Një shpresë më shumë" titullohej koncerti që tenori i njohur Kastriot Tusha solli në fundjavë për artdashësit gjirokastritë në prag...

Shkodër, koncert i fëmijëve të qendrave komunitare

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ - “Së bashku për një jetë më të mirë”, titullohej koncerti i organizuar nga bashkia e Shkodrës, në kuadër të festave të...

FOTO/ Berat, fëmijët e Qendrës Kulturore “Margarita Tutulani” koncert festiv

TIRANË, 20 dhjetor/ATSH/- Në një atmosferë festive me këngë dhe valle fëmijët e Qendrës Kulturore “Margarita Tutulani” në Berat me rastin e festave të fundvitit,...

FOTO/ Berat, fëmijët koncert dhe atmosferë festive

TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/ - Fëmijët e shkollës “Ylli i mëngjesit” krijuan mëngjesin e sotëm në sheshin qendror të qytetit të Beratit një atmosferë të...

‘Krishtlindjet në Tiranë”, koncert festiv në 24 dhjetor

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/- Në vigjilje të festës së Krishtlindjes, Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit do të zhvillojë koncertin me të njëjtin titull ‘Krishtlindjet në Tiranë”. Në një...

“Rrugicat e Sevdasë”, tradita dhe folklori në skenën e Korçës

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ Koncerti “Rrugicat e Sevdasë” riktheu traditën dhe folklorin e pasur në skenën e teatrit “Andon Zako Çajupi” në Korçë. Përmes interpretimit të...

”Fol-Klasik”, koncert me kolonat zanore më të njohura

TIRANË, 15 dhjetor/ATSH/ Disa prej kolonave zanore më të njohura nga kompozitorë shqiptarë dhe të huaj, u interpretuan për spektatorin fierak nga grupi muzikor...

FOTO/ Grupi Polifonik Saz’Iso, koncert në Vjenë

TIRANË, 10 dhjetor /ATSH/ - Festimet për nder të Ditës së Flamurit, 106-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, kulmuan me shfaqjen “At least wave your...

Viti i Kulturës Austri-Shqipëri, Zamir Kabo koncert në piano

TIRANË, 9 Dhjetor/ATSH/- Shoqata e Miqësisë Austri- Shqipëri dhe Ambasada e Shqipërisë në Vjenë me mbështetjen e “Vienna Insurance Group” organizuan Koncertin Solo Piano,...

FOTO/ ”Të gjithë e duan Agim Krajkën”, mblodhi 140 artistë me...

TIRANË, 8 dhjetor /ATSH/ - Teatri Kombëtar i Operës, Baletit dhe Ansamblit Popullor sollën mbrëmë në skenë koncertin “Të gjithë e duan Agim Krajkën”. Koncerti...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA