Ballina Etiketimet Koncert

Etiketim: koncert

FOTO/ Korçë, mbrëmje artistike kushtuar kompozitorit të mbi 120 veprave Josif...

TIRANË, 15 prill /ATSH/ - Një mbrëmje kushtuar mjeshtrit të madh, Josif Minga, kompozitorit dhe përpunuesit të mbi 120 veprave muzikore gjatë karrierës së...

FOTO/ Berat, koncert me muzikë klasike në Muzeun Ikonografik

TIRANË, 10 prill/ATSH/ - Publiku beratas shijoi mbrëmjen e djeshme ritmet e muzikës klasike të cilat u ndërthurnin me mjediset e mrekullueshme të Muzeut...

Florian Vlashi, koncert me violinën e restauruar të mjeshtrit spanjoll

TIRANË, 8 prill/ATSH/-  Violinisti shqiptar Florian Vlashi interpretoi ditët e fundit në sallën e bashkisë të Santiago de Compostela, me violinën e kompozitorit spanjoll...

FOTO/ Kukës – Krahina e Gorës shpalos për publikun vlerat dhe...

TIRANË, 6 mars /ATSH/ - Tradita dhe trashëgimia jonë kulturore përherë e më shumë është në fokus të institucioneve përkatëse, për t'i pasqyruar këto...

FOTO/ Veliaj: Ermal Meta, shembulli dhe produkti më dinjitoz shqiptaro-italian

TIRANË, 4 mars /ATSH/ - Pas suksesit të një viti më parë, Ermal Meta rikthehet me një tjetër koncert në Tiranë. Të gjithë adhuruesit...

Kukës/ Koncert i Ansamblit të Valleve Popullore bullgare “Vangeloff”

TIRANË, 28 shkurt/ATSH/ Folklori i pasur bullgar erdhi përpara publikut kuksian nën interpretimin e Ansamblit të Valleve Popullore bullgare “Vangeloff". Artistët performuan valle me motive...

“Të gjithë e duan Agim Krajkën” mirëpritet në Teatrin “Migjeni”

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/- Koncerti “Të gjithë e duan Agim Krajkën” u duartrokit nga artdashësit shkodranë, në Teatrin “Migjeni” të Shkodrës. Kompozitori i njohur i pranishëm...

Të rinjtë koncert në 100-vjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit

TIRANË, 21 janar/ATSH/- Këngë, valle, recitime, pjesë teatrore u interpretuan sot nga nxënës të shkollave të mesme të Vlorës kushtuar jetës dhe veprës së...

MUZIKË – ”Elvis Express” nderon mbretin e rock’n’rollit

MELBURN, 10 janar /ATSH-AFP/ - Elvis Presley, edhe pse i ndarë nga jeta 40 vite më parë, është ende i gjallë në zemrat e...

Artistët e rinj beratas koncert me këngë dhe valle popullore qytetare

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH/- Të rinjtë e qytetit të Beratit promovuan sot me një koncert këngën dhe vallen popullore qytetare beratase. Pjesë e Qendrës Kulturore “Margarita...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA