Ballina Etiketimet Koncert

Etiketim: koncert

Të rinjtë koncert në 100-vjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit

TIRANË, 21 janar/ATSH/- Këngë, valle, recitime, pjesë teatrore u interpretuan sot nga nxënës të shkollave të mesme të Vlorës kushtuar jetës dhe veprës së...

MUZIKË – ”Elvis Express” nderon mbretin e rock’n’rollit

MELBURN, 10 janar /ATSH-AFP/ - Elvis Presley, edhe pse i ndarë nga jeta 40 vite më parë, është ende i gjallë në zemrat e...

Artistët e rinj beratas koncert me këngë dhe valle popullore qytetare

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH/- Të rinjtë e qytetit të Beratit promovuan sot me një koncert këngën dhe vallen popullore qytetare beratase. Pjesë e Qendrës Kulturore “Margarita...

Berat/ Koncert i grupit popullor të këngës qytetare

TIRANË, 27 dhjetor/ATSH/ Në kuadër të aktiviteteve me rastin e festave të fundvitit, grupi popullor i këngës qytetare pranë Qendrës Kulturore “Margarita Tutulani” në...

“Festojmë së bashku”, koncerti festiv i fundvitit në Lezhë

TIRANË, 27 dhjetor/ATSH/ "Festojmë së bashku", koncerti festiv i fundvitit i organizuar nga bashkia Lezhë, solli para publikut lezhjan artin, kulturën, traditën dhe mikpritjen...

Berat, fëmijët e kopshteve koncert për Krishtlindjen dhe Vitin e Ri

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/- Fëmijët e kopshteve të bashkisë së Beratit prezantuan në fundjavë përpara edukatoreve, prindërve, mësuesve dhe qytetarëve, me koncertin e tyre të...

FOTO/ “Një shpresë më shumë”, Kastriot Tusha koncert në Gjirokastër

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/ - "Një shpresë më shumë" titullohej koncerti që tenori i njohur Kastriot Tusha solli në fundjavë për artdashësit gjirokastritë në prag...

Shkodër, koncert i fëmijëve të qendrave komunitare

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ - “Së bashku për një jetë më të mirë”, titullohej koncerti i organizuar nga bashkia e Shkodrës, në kuadër të festave të...

FOTO/ Berat, fëmijët e Qendrës Kulturore “Margarita Tutulani” koncert festiv

TIRANË, 20 dhjetor/ATSH/- Në një atmosferë festive me këngë dhe valle fëmijët e Qendrës Kulturore “Margarita Tutulani” në Berat me rastin e festave të fundvitit,...

FOTO/ Berat, fëmijët koncert dhe atmosferë festive

TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/ - Fëmijët e shkollës “Ylli i mëngjesit” krijuan mëngjesin e sotëm në sheshin qendror të qytetit të Beratit një atmosferë të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA