Ballina Etiketimet Komunitet

Etiketim: komunitet

Politikani zviceran, Maudet për integrimin dhe kontributin e shqiptarëve: Të angazhuar...

TIRANË, 13 mars /ATSH/ - Komuniteti shqiptar është i integruar më së miri në shoqërinë zvicerane, deklaron në një intervistë politikani liberal zviceran, Pierre...

GJERMANI – Komuniteti hebre: Pandemia ka përkeqësuar antisemitizmin

BERLIN, 26 janar /ATSH-DPA/ - Drejtuesit e komunitetit hebre deklaruan se pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar antisemitizmin në Gjermani. "Koronavirusi i ka bërë gjërat më...

Peleshi: FA në ndihmë të banorëve në zonat e përmbytura, 445...

TIRANË, 26 janar/ATSH/ Forcat e Armatosura vazhdojnë punën në terren në ndihmë të komunitetit në zonat ku janë hasur problematika si pasojë e reshjeve...

Strategjia e sigurisë në komunitet/ Kuko: Zyra pranë bashkive, qytetarët jo...

TIRANË, 22 dhjetor/ATSH/ Zv.ministrja e Brendshme, Romina Kuko prezantoi sot politikat e strategjisë së Policisë së Shtetit, që sipas saj do të garantojnë një...

COVID-19, Komuniteti Mysliman vendos për rifillimin e aktivitetit fetar nëpër xhami

TIRANË, 18 maj/ATSH/ Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, duke vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen e COVID-19 në Shqipëri, ka marrë...

Rindërtimi/ Banorët në zonat rurale spostohen në qendërza që krijojnë komunitet,...

TIRANË, 26 janar/ATSH-Maela Marini/ "Qytetarët që kanë humbur shtëpitë në zonat rurale do të spostohen në qendërza që krijojnë komunitet", tha Kryeministri Edi Rama,...

Sondazhi për policimin në komunitet/ Qytetarët shqiptarë ndihen shumë më të...

TIRANË, 17 janar/ATSH/ Në tremujorin e katërt të vitit 2019, krahasuar me një tremujor më parë, ka patur një rritje të lehtë statistikore të...

Foto/ Pogradec, kryetari i bashkisë pret delegacionin rumun të Dhomës së...

TIRANË, 24 tetor/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Pogradecit, Ilir Xhakolli priti sot në një takim delegacionin rumun të Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në...

Historia e Haxhi Çaushit, dhuroi 1400 m2 tokë për komunitetin

TIRANE, 23 korrik/ATSH/- Nëse gjatë këtyre viteve të tranzicionit të gjithë rendnin se si të zaptonin hapësira publike, në kryeqytet ka nisur një mentalitet...

Foto/ Elbasan, 24 familjeve të komunitetit rom dhe egjiptian u rikonstruktohen...

TIRANE, 27 maj/ATSH/ - Rikonstruksioni i banesave të komunitetit rom dhe egjiptian është parë me prioritet nga bashkia e Elbasanit. Specialistët e bashkisë kanë bërë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA