Ballina Etiketimet Kombetare

Etiketim: kombetare

Kombëtarja humbet miqësoren me Ukrainën me rezultatin 1-4

TIRANË, 3 Qershor/ATSH/ -Kombëtarja shqiptare e futbollit ka humbur 1-4 ndeshjen miqësore ndaj përfaqësueses se Ukrainës,  zhvilluar të dielën në stadiumin “Stade Camille Fournier”...

Kombëtarja A e femrave miqësore me Malin e Zi dhe U-19...

TIRANË, 1 Qershor/ATSH/ -Kombëtaret A e femrave në futboll do të zhvillojë dy ndeshje miqësore ndaj Malit të Zi. Miqësoret, përfaqësuesja A do ti zhvillojë...

Miqësorja me Ukrainën, Mavraj e Balaj: Të reagojmë pas humbjes me...

TIRANË, 1 Qershor/ATSH/ -Skuadra kombëtare e futbollit vijon përgatitjet e saj në Verbier, në vigjilje të ndeshjes së dytë miqësore me Ukrainën që luhet...

Kombëtarja humbet miqësoren, Kosovë 3-0 Shqipëri

TIRANË, 29 Maj/ATSH/ -Kombëtarja shqiptare e futbollit ka humbur ndeshjen miqësore ndaj përfaqësueses se Kosovës, Kosovë 3-0 Shqipëri, të zhvilluar të martën në mbrëmje...

Shqipëria U-21 humbet miqësoren me Bosnje-Hercegovinën

TIRANË, 29 Maj/ATSH/ -Kombëtarja e futbollit U-21 e drejtuar nga trajneri Alban Bushi është mundur me rezultatin 0-2 në miqësoren e luajtur mbrëmjen e...

Panucci shpall listën e lojtarëve për miqësoret me Kosovën dhe Ukrainën

TIRANË, 21 Maj/ATSH/ -Trajneri i ekipit kombëtar të futbollit, Christian Panucci ka bërë publike sot edhe listën e lojtarëve që ka grumbulluar për dy...

Kombëtarja miqësore me Kosovën në Zyrih

TIRANË, 15 Maj/ATSH/ Kombëtarja Shqiptare e futbollit do të zhvillojë një takim miqësor me Kosovën në datën 29 maj në Zyrih. FSHF njofton zyrtarisht zhvillimin...

Futboll – FSHF zyrtarizon Marco Cassettin si zv.trajner të ekipit kombëtar...

TIRANË, 8 maj/ATSH/ - FSHF ka zyrtarizuar Marco Cassettin me detyrën e zv.trajnerit të ekipit kombëtar të futbollit. Trajneri i përfaqësueses Christian Panucci ka zgjedhur...

Kombëtarja shqiptare, miqësore me Jordaninë në 10 tetor

TIRANË, 16 Prill/ATSH/- Pas ndeshjes me Uellsin, tashmë të konfirmuar për tu luajtur në datë 20 nëntor, skuadra kombëtare e futbollit do të luajë...

SPORT – Sneijder i jep fund karrierës me kombëtaren holandeze

ZEIST, 5 mars /ATSH-AA/ - Futbollisti i njohur holandez, Wesley Sneijder, i dha fund karrierës me kombëtaren. Në njoftimin e Federatës Mbretërore të Futbollit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA