Ballina Etiketimet Kolumbi

Etiketim: kolumbi

BOGOTA – Kolumbia rihap ekonominë 

BOGOTA, 26 gusht /ATSH-DPA/ - Ministria kolumbiane e Shëndetësisë publikoi sot udhëzime për qytetarët, ndërsa vendi po përgatitet të heqë gati të gjitha kufizimet...

BOGOTA – Kolumbia rihap ekonominë 

BOGOTA, 9 korrik /ATSH-DPA/ - Dhjetra bashki kolumbiane u përgatitën sot për të rihapur restorante dhe kisha, ndërkohë që qeveria vazhdon me procesin e...

COVID-19 – Kolumbia zgjat kufizimet

BOGOTA, 8 korrik /ATSH-DPA/ - Presidenti kolumbian, Ivan Duque zgjati një bllokadë mbarëkombëtare edhe me dy javë, deri në fund të muajit, pas shqetësimeve...

KOLUMBI – Parlamenti miraton burgimin e përjeshtëm për përdhunuesit dhe vrasësit...

BOGOTA, 19 qershor /ATSH-AFP/ - Parlamenti kolumbian miratoi sot një reformë kushtetuese që parashikon burgim të përjetshëm për përdhunuesit dhe vrasësit e fëmijëve dhe...

KOLUMBI – Ish-presidenti Uribe dyshohet për spiunazh

BOGOTA, 3 qershor /ATSH-AFP/ - Gjykata Supreme e Kolumbisë njoftoi hapjen e një hetimi kundër ish-presidentit kolumbian Alvaro Uribe, aktualisht një senator, i dyshuar...

COVID-19 – Kolumbia rihap ekonominë pavarësisht rasteve të reja të infektimit

BOGOTA 11 maj /ATSH-DPA/ - Kolumbia nisi sot rihapjen e ekonomisë së saj duke lejuar miliona njerëz të kthehen në punë, edhe pse rastet...

KOLUMBI – Presidenti Duque shtyn karantinën në vend deri më 25...

BOGOTA, 6 maj /ATSH-ANSA/ - Presideënti i Kolumbisë, Ivan Duque njoftoi vendimin e qeverisë për të zgjatur, për herë të tretë që nga 25...

SPORT – Presidenti i Kolumbisë: Të luhet me maskë?… Jo, faleminderit

BOGOTA, 22 prill /ATSH-ANSA/- Presidenti i Kolumbisë, Iván Duque ka kundërshtuar përsëri mundësinë e rifillimit të kampionatit profesional të futbollit përkundër kërkesës së ekipeve...

COVID-19 – Kolumbia hyn në izolim të detyrueshëm mbarëkombëtar

BOGOTA, 25 mars /ATSH-AFP/- Kolumbia, vendi i tretë më i populluar në Amerikën Latine, hyri sot në izolim të detyrueshme të përgjithshme për gati...

BOGOTA – Kolumbia shpall gjendjen e jashtëzakonshme kundër COVID-19

BOGOTA, 18 mars /ATSH-DPA/ - Presidenti kolumbian, Ivan Duque ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në vend në përpjekje për të ndalur përhapjen e koronavirusit. Si...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA