Ballina Etiketimet KLSH

Etiketim: KLSH

Tabaku: Keqpërdorim i taksave të shqiptarëve

TIRANË, 5 prill /ATSH/ - Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku në një deklaratë për mediet është shprehur se  KLSH ka konfirmuar se vitin...

Vendimi për Dritan Dajtin, Meta: Institucionet të hetojnë çështjen

TIRANË, 11 shkurt ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta mbështeti sot fuqimisht reagimin dhe thirrjen e ambasadorit të Bashkimit Europian, Lugi Soreca, që...

Kreu i KLSH, Meta: Kushtetuta më udhëheq në veprimet e mia

TIRANË, 24 Janar /ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar sot për kandidaturën e Bahri Shaqirit në postin e Kryetarit të Kontrollit...

Meta propozon Bahri Shaqirin si Kryetar të KLSH-së

TIRANË, 21 janar /ATSH/ - Presidenti Ilir Meta i ka propozuar sot Kuvendit, Bahri Shaqirin për pozicionin e Kryetarit të Kontrollit të Lartë të...

Meta: Leskaj të qëndrojë në krye të KLSH-së deri në zgjedhjen...

TIRANË, 9 janar /ATSH/- Presidenti i Republikës, Ilir Meta, nëpërmjet një letre i ka kërkuar të mërkurën, kryetarit të Kontrollit të Lartë të Shtetit...

Pogradec, KLSH kallëzon në Prokurori një ish-regjistrues dhe tre specialistë të...

TIRANË,18 dhjetor /ATSH- I. Vata/ - Kontrolli i Lartë i Stetit (KLSH) kallëzon në Prokurori një ish-regjistrues dhe tre specialistë të Zyrës Vendore të...

Komisioni i Ekonomisë nuk miraton kandidaturën e Vitore Tushës për kryetare...

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH/- Komisioni i përhershëm i Kuvendit për Ekonominë dhe Financat nuk e miratoi kandidaturën e Presidentit të Republikës Ilir Meta të...

Komisioni Ekonomisë, shqyrton dekretin e Presidentit për kreun e KLSH-së

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ - Në komisionin e Kuvendit për Ekonominë, u prezantua sot Vitore Tusha, kandidatja e përzgjedhur nga Presidenti i Shqipërisë për pozicionin...

Presidenca hap procesin për zgjedhjen e kandidatit për Kryetar të KLSH-së

TIRANË, 12 tetor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta njoftoi sot hapjen e procesit për zgjedhjen e kandidatit që do t'i propozohet Kuvendit për emërimin në pozicionin...

Kuvend, Leskaj paraqet raportin për vitin 2017

TIRANË, 19 korrik/ATSH/- Kryetari i Kontrollit të lartë të Shtetit, Bujar Leskaj paraqiti sot në Kuvend raportin vjetor të veprimtarisë për vitin 2017. Sipas Leskajt,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA