Ballina Etiketimet Klosi

Etiketim: Klosi

Shpallen 21 festat fituese të Konkursit “Festat Lokale”

TIRANË, 28 Prill/ATSH/ - Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, së bashku me Ministrinë e Turizmit dhe Mjedisit, gjatë tre muajve në vazhdim do...

Klosi: Asnjë tolerim për subjektet që cënojnë mjedisin dhe turizmin

TIRANE, 28 Prill/ATSH/- "Institucionet nuk do të tolerojnë subjektet që shkelin rregullat dhe ligjet duke cënuar mjedisin dhe turizmin shqiptar", deklaroi sot ministri i...
video

Bizneset, afat deri më 1 qershor për impiantet e pastrimit të...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1286270968173872/   TIRANË, 24 prill/ATSH/.- "Deri në datën 1 qershor të gjitha subjektet që shkarkojnë ujërat e zeza apo të ndotura në lumenjtë dhe detet shqiptare,...

Të “Pastrojmë Tokën që duam”, e papranueshme situata në lumin Buna

TIRANE, 15 Prill /ATSH/- Një ditë para fillimit të "Javës së Tokës", ministri Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi së bashku me të rinjtë aktivistë...

Sezoni turistik, Klosi: Pastrim i shtretërve të lumenjve dhe bregdetit

TIRANË, 13 prill /ATSH - Maela Marini/ - Pastrimi i gjithë territorit të Shqipërisë do të bëhet sipas një plani të detajuar, ndërsa është...

Klosi: Paketë fiskale për agroturizmin

TIRANË, 12 prill /ATSH/ - “Paketë fiskale dhe politika të reja mbështetëse për agroturizmin po miratohen nga Ministria e Turizmit dhe Mjedisit”, tha kreu...

Task Forca fillon procedurat për verifikimin e tokave në bregdet

- Ministri Klosi dhe kreu i Task Forcës, takim në qarkun e Vlorës - TIRANË, 10 Prill/ATSH/- Fillimi i procedurave për verifikimin e tokave në bregdet...

Revista serbe: Shqipëria, destinacioni i fundit i paeksploruar në Europë

TIRANE, 9 Prill/ATSH/- Revista prestigjoze serbe, Turisticki Svet, i ka dedikuar një artikull Shqipërisë turistike dhe strategjive të qeverisë për të tërhequr më shumë...
video

Asnjë biznes që shkakton ndotje akustike nuk do të tolerohet

  https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1275837835883852/ TIRANË, 7 Prill/ATSH/-. Asnjë biznes që shkakton ndotje akustike nuk do të tolerohet. Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi u ka bërë apel...

65 mijë turistë më shumë në 3 muajt e parë të...

TIRANË, 6 Prill/ATSH-Maela Marini/.- 65 mijë turistë më shumë kanë ardhur në Shqipëri, tre muajt e parë të vitit 2018, krahasuar me një vit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA