Ballina Etiketimet Klosi

Etiketim: Klosi

video

Shqipëria feston me 7 pasuri në UNESCO, në 2019 i bashkohet...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/2230944153849626/ TIRANË,16 tetor /ATSH/ - Shqipëria feston sot 60-vjetorin e anëtarësimit në UNESCO. Nga Parku i Butrintit deri tek Liqeni i Pogradecit, 7 pasuri të...

FOTO/ Shtegu i Çezarit, për turistët e lidhur me natyrën dhe...

TIRANË,15 tetor /ATSH/ - Shqipëria tashmë është kthyer në destinacionin e turistëve të eksplorimit dhe natyrës ku ecja në natyrë ose hiking është atraksioni...

FOTO/ Vjeshta pikturon pyjet e ahut në Lumin e Gashit dhe...

TIRANË,12 tetor /ATSH/ - Lumi i Gashit (Tropojë) dhe Rrajca (Përrenjas), me pyjet e vjetra të Ahut janë përfshirë në Listën e Trashëgimisë Botërore...

FOTO/ Inventarizimi Kombëtar i Pyjeve dhe Kullotave, matje në 12 qarqe...

TIRANË,10 tetor /ATSH/ - Pas përfundimit të fazës përgatitore për sistemin e Monitorimit të pyjeve, grupet e specialistëve nga Agjencia Kombëtare e Mjedisit dhe...
video

Klosi: Bum turistësh të huaj, 15% më shumë vetëm nga porti...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/339013713538080/?t=8 TIRANË, 9 tetor/ATSH/ Viti 2018 shënon rritjen më të madhe të numrit të turistëve të huaj që kanë hyrë në vendin tonë, ku vetëm...

80 vende ku turistët e aventurës mund të argëtohen përmes rafting...

TIRANË,1 tetor /ATSH/ - Në Shqipëri ka 80 vende ku mund të bëhet rafting e kjo është një mundësi e artë punësimi. Ashtu si një...

Klosi: Paketa të përbashkëta turistike, synojmë tregjet e Azisë dhe Europës

TIRANË, 30 shtator /ATSH/- Ministria e Turizmit dhe Mjedisit synon krijimin e paketave të përbashkëta turistike që e vendosin Shqipërinë në vëmendjen e tregjeve...

610 mijë turistë vizituan Shqipërinë në shtator

TIRANË, 28 shtator/ATSH/- Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi deklaroi sot se "gjatë 28 ditëve të muajit shtator, Shqipëria është vizituar nga 610...

Programi “100 fshatrat” KfW, 3.5 milionë euro për zhvillimin e zonës...

TIRANË, 28 shtator/ATSH/ - Banka Gjermane për Zhvillimin (KfW), si një partnere e qëndrueshme në zonat e mbrojtura ka ofruar 3.5 milionë euro për...

Sezoni turistik 2018, sukses në përmbushjen e sfidave

TIRANË,27 shtator /ATSH-A.ALLA/ - "Gjatë sezonit turistik 2018 ne arritëm tia dalim pasi kishim për herë të parë disa sisteme të reja të ngritura...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA