Ballina Etiketimet Klosi

Etiketim: Klosi

Hapen procedurat për certifikimin e operatorëve të turizmit detar/ Klosi: Kërkesa...

- Procedurtat e certifikimit të operatorëve të detit online- TIRANË, 8 shkurt/ATSH/ Gjatë vitit 2020, vitit të pandemisë Ministria e Turizmit dhe Mjedisit plotësoi kuadrin...

Mbi 10 mijë pemë do mbillen në Vjosë-Nartë/ Klosi: Mbjellja e...

- Aeroporti i Vlorës nuk prek zonën e mbrojtur - TIRANË, 4 shkurt/ATSH/ Në peizazhin e mbrojtur Vjosë-Nartë do të mbillen 10 800 pemë, në...

Qendra e riciklimit Sarandë siguron një mjedis të pastër

TIRANË, 29 janar/ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi mori pjesë sot në inspektimin e punimeve për ngritjen e impiantit të riciklimit të...

Lugina e Vjosës nga kufiri me Greqinë deri në derdhjen e...

TIRANË, 28 janar/ATSH/ Alpet dhe lugina e Vjosës shpallen Zona të Mbrojtura. Kështu deklaroi sot ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi në një takimin...

Administrimi i pyjeve nga bashkitë/ Klosi: Pasuri kombëtare me fuqi të...

TIRANË, 22 janar /ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, u shpreh sot se “ndryshimet ligjore në sektorin e pyjeve, synojnë të forcojnë...

Në Parkun Kombëtar Divjakë-Karavasta, shtohen sipërfaqet e gjelbëruara me fidanishte të...

TIRANË, 20 janar /ATSH/ Tashmë është kthyer në traditë shtimi i sipërfaqeve të pyllëzuara me pemë të reja në zonat e mbrojtura kombëtare të...

Censi i shpendëve për të 6-in vit/ Klosi: Penalitete të forta...

TIRANË, 15 janar/ATSH/ Për të 6-in vit rresht Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura, në bashkëpunim të ngushtë me ekspertë, organizata jofitimprurëse mjedisore dhe...

Fushë kompostimi në Cërrik/ Klosi: Mbetjet që do të trajtohen në...

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Landfilli i ri për mbetjet organike në bashkinë Cërrik është drejt përfundimit. Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi, përfaqësuesja e Ambasadës gjermane, Judith...

Klosi: Situata e përmbytjeve në vend, emergjencë për menaxhimin e mbetjeve...

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi dhe ambasadori gjerman, Peter Zingraf zhvilluan sot online takimin e donatorëve në sektorin e...

Moti i keq/ Punonjësit e AdZM-ve, në terren për çdo evakuim...

TIRANË, 8 janar /ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi bëri të ditur se, në kushtet e vështira që ka krijuar moti me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA