Ballina Etiketimet Klimt

Etiketim: klimt

Gjendet piktura e Klimtit, e zhdukur 23 vite më parë

PIAÇENZA, 28 nëntor /ATSH-DPA/ - Një pikturë nga mjeshtri austriak, Gustav Klimt pritet të kthehet në ekspozitë, pas zhdukjes 23 vite më parë. "Ritratto di...

ITALI – Një tablo e gjendur rastësisht i përket Klimtit

PLAIZANCE, 17 janar /ATSH-AFP/ - Një tablo, e vjedhur 20 vite më parë dhe e gjetur rastësisht para pesë javëve në Piaçenca, në veriperëndim...

ITALI – Gjendet pas 20 vitesh një tablo e Gustav Klimt

ROMË, 12 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një tablo e grabitur 20 vjet më parë, dhe që sipas të dhënave mendohet të jetë pikturuar nga austriaku...

PIKTURË – Kur arti dixhital jetëson Klimtin

PARIS, 11 prill /ATSH-AFP/ - Të shëtisësh mes luleve të tij dhe të ndihesh shumë i vogël përballë "Puthjes" së tij, projektuar në një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA