Ballina Etiketimet Klime

Etiketim: klime

MADRID – Merkel: Na pret një punë shumë e vështirë për...

MADRID, 15 tetor /ATSH-AA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel, deklaroi se arritja e objektivave të Bashkimit Evropian (BE) për zvogëlimin e emetimeve, që shkaktojnë...

Kim: Përparësi, përmirësimi i klimës së biznesit në Shqipëri

TIRANË, 13 tetor/ATSH-Maela Marini/ Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim i bëri sot thirrje qeverisë shqiptare që "t'i japë përparësi përmirësimit të klimës...

GJENEVË – OBSH: Objektiva ambiciozë për klimën për shmangien e katastrofës...

GJENEVË, 11 tetor /ATSH-DPA/ - Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) bëri thirrje për objektiva të rinj ambiciozë në lidhje me ndryshimin e klimës, përpara...

BRUKSEL – Objektivat për klimën, zgjidhja për çmimet e larta të...

BRUKSEL, 8 tetor /ATSH-DPA/ - Ministrat e mjedisit të disa vendeve të BE-së mbrojtën objektivat e përbashkëta të klimës, duke theksuar se fokusi në...

FRANKFURT – BQE: Mosveprimi ndaj klimës rrezik për rënie drastike të...

FRANKFURT, 22 shtator /ATSH-AFP/ - Mosveprimi i qeverive dhe kompanive në fushën e klimës mund të shkaktojë një rënie drastike të produktit të brendshëm...

NJU-JORK – Biden: SHBA e angazhuar në përpjekjet ndërkombëtare kundër pandemisë...

NJU-JORK, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Joe Biden premtoi sot në platformën e Kombeve të Bashkuara të rrisë përpjekjet ndërkombëtare të SHBA-së për...

OKB – Johnson: I indinjuar nga mosveprimi i vendeve të pasura...

UASHINGTON, 20 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson shprehu sot indinjatën e tij kundrejt vendeve të pasura që kanë thyer zotimin e tyre...

FOKUS – OKB: Bota drejt katastrofës klimatike

NJU JORK, 18 shtator /ATSH-DPA/ - Përpara konferencës së klimës në Glasgou, që do të zhvillohet në nëntor, bota është drejt një rruge katastrofike...

FOKUS – Von der Leyen: Vendet mesdhetare pararendëse në luftën kundër...

ATHINË, 18 shtator /ATSH-ANA/ - Koha është e shkurtër dhe është urgjente të jemi gati tani kundër ndryshimeve klimatike, deklaroi presidentja e Komisionit Evropian,...

UASHINGTON – Biden: Veprim sa më i shpejtë kundër ndryshimeve klimatike

UASHINGTON, 17 shtator /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan Joe Biden për një veprim të shpejtë kundër ndryshimeve klimatike, ndërsa citoi raportin e fundit të OKB-së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA