Ballina Etiketimet Klime

Etiketim: klime

POLONI – Banka Botërore premton 200 miliardë dollarë për Klimën

VARSHAVË, 3 dhjetor /ATSH-AFP/ - Banka Botërore njoftoi sot rreth 200 miliardë dollarë financime nga viti 2021 deri në vitin 2025 për t’i ardhur...

ARGJENTINË – Tregtia dhe klima prioritet për BRICS

BUENOS AIRES, 1 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Liderët e pesë vendeve të grupit të BRICS (Brazil, Rusi, Indi, Kinë dhe Afrikë e Jugut) u mblodhën...

METEO – Ngadalësohet Qarkullimi Jugor i Atlantikut, priten vite të nxehta

UASHINGTON, 22 korrik /ATSH-ANSA/ - Ka një farë të vërtete në filmin “The Day after Tomorrow”, sigurisht që nuk pritet asnjë skenar apokaliptik, por...

SHBA – Nju Jorku fillon veprime ligjore për ndotje kundër pesë...

NJU JORK, 20 korrik /ATSH-AFP/ - Qyteti i Nju Jorkut filloi veprimin ligjor kundër pesë gjigantëve të industrisë së naftës për rolin e tyre...

SHBA – BB: 143 milionë migrantë klimatikë deri në 2050

UASHINGTON, 19 mars /ATSH-AFP/ - Më shumë se 140 milionë persona mund të migrojnë deri në vitin 2050 nga tre rajone të botës në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA