Ballina Etiketimet KLGJ

Etiketim: KLGJ

Ambasada e SHBA-së dhuron 210 mijë maska dhe 26 mijë doreza...

TIRANË, 18 shkurt /ATSH/ Mbajtja e gjykatave të hapura, por të sigurta në këto kohë të vështira është një përparësi. Mbi 210,000 maska, 26,000 doreza...

Arrestimi i gjyqtares Hoxha/ KLGJ: Janë marrë të gjitha masat për...

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ Këshilli i Lartë Gjyqësor ka marrë të gjitha masat e duhura për të garantuar vijueshmërinë e veprimtarisë së gjykatave dhe forcimin...

KLGJ pranon kërkesën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë/ Shkarkohet gjyqtari...

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Lartë Gjyqësor pranoi kërkesën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë për masën disiplinore shkarkim nga detyra për gjyqtarin M.K....

Këshilli i Lartë i Gjyqësor shkarkon nga detyra gjyqtarin e Apelit,...

TIRANË, 27 tetor /ATSH/ Inspektori i Lartë i Drejtësisë parashtroi para Këshillit të Lartë Gjyqësor konkluzionet lidhur me procedimin disiplinor ndaj magjistratit SH.M. me...

Kuvendi revokon vendimin për shpalljen e vakancave në KLGJ dhe KLP

TIRANË, 16 tetor /ATSH/ Kuvendi ka vendosur revokimin e vendimit për shpalljen e vakancave në Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Këshillin e Lartë të...

KLGJ, thirrje gjyqtarëve që kaluan Vetingun/ Kim: Shpresojmë se kjo do...

TIRANË, 8 tetor /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Yuri Kim vlerësoi sot thirrjen që Këshilli i Lartë Gjyqësor u ka bërë...

KLGJ, thirrje gjyqtarëve që kaluan Vetingun: Kandidoni për vakancat në Gjykatën...

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ Këshilli i Lartë Gjyqësor u ka bërë thirrje gjyqtarëve që përmbushin kriteret formale ligjore dhe që kanë kaluar me sukses procesin...

Përshpejtimi i Vetingut për kandidaturat e Gjykatës së Lartë/ Takim koordinues...

TIRANË, 7 tetor /ATSH/ Funksionimi i Gjykatës së Lartë është thelbësor për vijimin e procesit të integrimit të Shqipërisë në BE Kryetarja e Këshillit të...

Soreca takon kreun e KLGJ-së: Plotësimi i pozicioneve të mbetura të...

TIRANË, 25 shtator /ATSH/ “Plotësimi i pozicioneve të mbetura të Gjykatës së Lartë mbetet një përparësi kryesore”. Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian, Luigi Soreca...

Bërja funksionale e Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë/ Meta letër...

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përcjellë sot pranë Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Këshillit të Lartë Gjyqësor, Kuvendit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA