Ballina Etiketimet Kj

Etiketim: kj

FOKUS – SHBA: Programi bërthamor i Koresë së Veriut destabilizon rajonin

SEUL, 2 dhjetor /ATSH-DPA/ - Megjithë kërcënimin në rritje të programeve të raketave dhe armëve të Koresë së Veriut, SHBA mbetet e gatshme për...

COVID-19 – Koreja e Jugut i rikthehet jetës normale

SEUL, 25 tetor /ATSH-DPA/ - Presidenti i Koresë së Jugut Moon Jae In njoftoi një "kthim gradual në jetën normale" në vend duke filluar...

SEUL – Manovra të përbashkëta ushtarake amerikano-koreano-jugore

SEUL, 16 gusht /ATSH-DPA/ - Pavarësisht kërcënimeve nga Koreja e Veriut, forcat e armatosura të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Koresë së Jugut...

FOKUS – Dy Koretë vendosin përmirësimin e marrëdhënieve

SEUL, 27 korrik /ATSH-DPA/ - Koreja e Veriut dhe ajo e Jugut kanë rihapur kanalet e tyre zyrtare të komunikimit pas më shumë se...

PHENIAN – Koreja e Veriut refuzon ofertën e SHBA për bisedime...

PHENIAN, 24 qershor /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut, Ri Son Gwon, ka hedhur poshtë ofertën e SHBA për të kryer...

FOKUS – SHBA- Japoni-Kore e Jugut diskutojnë qasjen ndaj Phenianit

MERILAND,3 prill /ATSH-DPA/ - Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të SHBA, Jake Sullivan u takua me homologët e tij nga Koreja e Jugut dhe Japonia...

SEUL – COVID-19 ”redukton” numrin e trupave në manovrat ushtarake me...

SEUL, 16 gusht /ATSH-DPA/ - Forcat e armatosura të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe të Koresë së Jugut planifikojnë të organizojnë manovra të...

FOKUS – KJ masa drastike pas rritjes ditore rekord me COVID-19

SEUL, 16 gusht /ATSH-DPA/ - Masa të ashpra në Korenë e Jugut, pasi autoritetet shëndetësore raportuan sot 279 raste të reja me koronavirus, njoftoi...

COVID-19 – Koreja e Jugut shtrëngon sërish kufizimet

SEUL, 15 gusht /ATSH-AFP/ - Koreja e Jugut shtrëngoi sot kufizimet nga frika e ringjalljes së koronavirusit të ri në Seul dhe rrethinat e...

KORE E JUGUT – Shpërthim i rasteve të reja me Covid-19

SEUL, 23 korrik /ATSH-DPA/ - Autoritetet shëndetësore të Koresë së Jugut raportuan 59 raste të reja të infeksionit të koronavirusit, njoftoi sot agjencia vendase...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA