Ballina Etiketimet Kine

Etiketim: kine

GJENEVË – OBT-ja dënon Kinën për sistemin e taksimit të grurit...

GJENEVË, 18 prill /ATSH-DPA/ - Porcedurat kineze për të taksuar grurin e importuar bien ndesh me rregullat ndërkombëtare, njoftoi sot Organizata Botërore e Tregtisë...

HAPËSIRË – Kina futet në garën për asteroidet

PEKIN, 18 prill /ATSH-AFP/ - Kina ka njoftuar lëshimin e një sonde drejt një asteroidi, nën valën e ekspeditave të ngjashme të filluara vitet...

KINË – Rritja ekonomike në 6,4% tremujorin e parë 2019

PEKIN, 17 prill /ATSH-AFP/ - Rritja ekonomike kineze po bën rezistencë, madje duke dalë jashtë parashikimeve, ajo u rendit e konsoliduar në 6,4% në...

KINË – Ndërzim artificial te breshkat në zhdukje

PEKIN, 13 prill /ATSH-AFP/ - Një specie breshke është afër shfarosjes, pas ngordhjes së një specieje femër në një kopsht zoologjik në lindje të...

BRUKSEL – Kina dhe BE-ja përcaktojnë një listë të përbashkët objektivash

BRUKSEL, 9 prill /ATSH-DPA/ - Kryeministri kinez, Li Keqiang, presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk dhe presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker pranuan...

BRUKSEL – Samit BE-Kinë për përmirësimin e marrëdhënieve

BRUKSEL, 9 prill /ATSH-DPA/ - Kryeministri kinez, Li Keqiang ndodhet në Bruksel për bisedime me presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk, atë të Komisionit...

KINË – Pekini redukton taksat e importit për kompjuterat dhe produkte...

PEKIN, 8 prill /ATSH-AFP/ - Kina njoftoi sot se do të ulë taksat doganore mbi dsia produkte të konsumit, në çastin që Bashkimi Europian...

SHBA – Trump: Shumë pranë një marrëveshjeje tregtare me Pekinin

UASHINGTON, 5 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump vlerësoi sot se SHBA-ja dhe Kina janë të gatshme të nënshkruajnë një marrëveshje që duhet...

KINË – Pekini kërkon një mbyllje të shpejtë të negociatave tregtare...

PEKIN, 5 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti kinez Xi Jinping bëri thirrje për një mbyllje të shpjetë të negociatave mbi një marrëvesje të re tregtare...

PEKIN – Kina: Të gjejmë zgjidhjen për bisedimet tregtare me SHBA

PEKIN, 5 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti kinez, Xi Jinping ka bërë thirrje për të dalë në një përfundim të negociatave mbi marrëveshjen e ardhshme...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA