Ballina Etiketimet Kine

Etiketim: kine

PEKIN – Wang: Marrëdhëniet Kinë-BE të tregojnë qëndrueshmëri dhe vitalitet

PEKIN, 7 mars /ATSH-DPA/ - Marrëdhëniet midis Kinës dhe Bashkimit Europian gjatë vitit të kaluar kanë treguar qëndrueshmëri dhe vitalitet, deklaroi ministri i Jashtëm...

PRAGË – Presidenti Zeman i drejtohet Kinës për furnizime me vaksina

PRAGË, 4 mars /ATSH-DPA/ - Presidenti çek, Milos Zeman i shkroi një letër homologut të tij kinez, Xi Jinping, ku i kërkon që vendi...

Numri i miliarderëve kinezë në rritje pavarësisht pandemisë

PEKIN, 2 mars /ATSH-AFP/ - Kina nuk ka numëruar kurrë kaq shumë miliarderë pavarësisht pandemisë që ka tronditur ekonominë globale, sipas një klasifikimi të...

SHBA – Biden: Të shqetësuar për abuzimet me të drejtat e...

UASHINGTON, 11 shkurt /ATSH-DPA/ - Presidenti i SHBA-së, Joe Biden foli me homologun e tij kinez Xi Jinping për t’i shprehur shqetësimet për abuzimet...

Anija hapësinore kineze “Tianwen-1” hyn me sukses në orbitën e Marsit

PEKIN, 10 shkurt /ATSH-DPA/ - Anija kozmike “Tianwen-1” e Kinës ka hyrë me sukses në orbitën e Marsit, njoftoi sot transmetuesi shtetëror CCTV, që...

COVID-19 – SHBA: Kina jotransparente, kërkojmë të shohim raportin e OBSH

UASHINGTON, 10 shkurt /ATSH-ANSA/ - Departamenti amerikan i Shtetit akuzoi Kinën se nuk kishte qenë transparente, të paktën deri tani, në lidhje me origjinën...

KINË – Arrestohet një gazetare e njohur australiane

SIDNEJ, 8 shkurt /ATSH-DPA/ - Një gazetare e njohur australiane, e lindur në Kinë, është arrestuar zyrtarisht atje pas gjashtë muajsh paraburgimi, konfirmoi sot...

Sonda kineze dërgon foton e parë nga Marsi 

PEKIN, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Sonda hapësinore kineze ''Tianwen-1'' dërgoi fotografinë e parë nga Planeti i Kuq, tha agjencia hapësinore kombëtare kineze (CNSA). Sonda, e...

BM – Londra dëbon tre agjentë kinezë, të maskuar nën petkun...

LONDËR, 5 shkurt /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe dëboi tre agjentë kinezë që jetonin në vend që prej disa muajsh duke u paraqitur si...

BRUKSEL – BE e hapur për blerjen e vaksinave ruse dhe...

BRUKSEL, 2 shkurt /ATSH-AFP/ - Zëdhënësi për Shëndetësinë i Komisionit Europian (KE), Stefan De Keersmaecker deklaroi se Bashkimi Europian (BE) është i hapur për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA