Ballina Etiketimet Kina

Etiketim: kina

KINË – Pekini paralajmëron SHBA-në pas futjes së Huaweit në listën...

PEKIN, 17 maj /ATSH-DPA/ - Kina ka deklaruar se do të mbrojë kompanitë e saj nga trajtimi "jo i drejtë" i Shteteve të Bashkuara...

PEKIN – Geng: Kina nuk do t’iu dorëzohet kurrë presioneve

PEKIN, 13 maj /ATSH-ANSA/- Kina nuk do të dorëzohet kurrë ndaj presioneve të jashtme, theksoi zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme kineze, Geng Shuang, në...

KINË – Pekini kërkon lirimin e kryefinancieres së Huaweit

PEKIN, 9 maj  /ATSH-ANSA/ - SHBA dhe Kanada po abuzojnë me marrëveshjen e ekstradimit dypalësh dhe po marrin masa shtrënguese të paarsyeshme që janë...

SHBA- Trump: Kina shkeli marrëveshjen përpara bisedimeve për tregtinë

FLORIDA, 9 maj /ATSH-ANSA/ - Presidenti i SHBA, Donald Trump akuzoi Pekin për shkeljen e një marrëveshjeje, në prag të bisedimeve me zyrtarët kinezë,...

KINË – Pekini: Anulojmë bisedimet tregtare nëse Trump rrit tarifat

PEKIN, 6 maj /ATSH-DPA/ - Kina po konsideron anulimin e bisedimeve për tregtinë, të programuara për ditën e mërkurë në Uashington, raportoi gazeta ''Wall...

SHBA – Trump kërkon rritjen e tarifave për produktet ”Made in...

UASHINGTON, 6 maj /ATSH-ANSA/ - Negociatat mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kinës po përparojnë shumë ngadalë, ndërkohë që SHBA është duke u...

PEKIN – Kina protestë zyrtare Francës për shkeljen e ujërave territoriale

PEKIN, 26 prill /ATSH-ANSA/ - Kina ka paraqitur një protestë zyrtare kundër Francës për shkeljen e ujërave të saj territoriale nga një njësi detare...

KINË – Manovra të përbashkëta ushtarake me rastin e takimit Xi-Putin

PEKIN, 25 prill /ATSH-DPA/ - Kina dhe Rusia do të zhvillojnë manovra të përbashkëta ushtarake në brigjet e Qingdao, tha sot Ministria kineze e...

KROACI – Greqia anëtarja e re e Iniciativës ”16+1”

DUBROVNIK, 12 prill /ATSH-ANA/ - Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç përshëndeti Greqinë si anëtaren e 17-të europiane të Bashkëpunimit të Vendeve të Europës Qendrore dhe...

BRUKSEL – Kina bën lëshime përpara samitit me BE-në

BRUKSEL, 9 prill /ATSH-ANSA/ - Kina ka bërë lëshime serioze të minutës së fundit për disa nga kërkesat kryesore për tregtinë dhe investimet nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA