Ballina Etiketimet Keshilla

Etiketim: keshilla

Këshilla për ditët e ftohta nga MSHMS

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Ekspozimi ndaj temperaturave të ulëta mund të shkaktojë probleme shëndetësore serioze. Kategoritë më të rrezikuara nga i ftohti janë fëmijët, të moshuarit...

Reshje bore dhe ulje e temperaturave, Agjencia e Mbrojtjes Civile këshilla...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Agjencia e Mbrojtjes Civile ka publikuar disa këshilla për banorët e zonave ku parashikohen reshje bore dhe ulje të temperaturave. Agjencia e...

Këshilla e kardiologut për një zemër të shëndetshme

ROMË, 31 dhjetor /ATSH/ - Cilat janë këshillat që duhen ndjekur për të pasur një zemër të shëndetshme? Dy faktorët më të rëndësishëm janë lëvizja...

Mësoni t’i rrisni hormonet e lumturisë

ROMË, 4 nëntor /ATSH/ - Hormonet e lumturisë janë thelbësore për të jetuar mirë. Në fakt, lumturia nuk lind nga zemra apo nga koka,...

Kontrollojeni diabetin me anë të të ushqyerit

ROMË, 19 tetor /ATSH/ - Dieta e diabetit është një nga mënyrat më të mira për të luftuar këtë sëmundje. Nëse vuani nga diabeti,...

Gjithçka që na ndihmon për pushime pa stres

ROMË, 28 shtator /ATSH/ - Pushimet janë një mundësi e shkëlqyer për të lehtësuar stresin, por nëse dimë të pushojmë vërtet, shkruan pazienti.it. Pas kësaj...

COVID-19, Bino: Çdo person që e ka kaluar apo jo duhet...

TIRANË, 26 gusht/ATSH/ Drejtuesja e Departamentit të Kontrollit të Sëmundjeve Infektive, Silva Bino, i bëri sot apel qytetarëve të vaksinohen kundër COVID-19. Në një video...

Brataj mesazh këshillues për qytetarët që kanë kaluar COVID-19: Mos u...

TIRANË, 9 prill/ATSH/ Drejtori i Urgjencës Kombëtare Mjekësore, Skënder Brataj, iu drejtua sot me një mesazh këshillues personave që kanë kaluar COVID-19 dhe kanë...

Fajtori i mëlçisë së dhjamosur

MILANO, 17 mars /ATSH/ - Mutacioni i një proteine ​​parashikon fillimin e fibrozës së mëlçisë tek fëmijët obezë dhe të rriturit me mëlçi të...

“Ilaçet” që largojnë stresin

ROMË, 13 mars /ATSH/ - Puna, shtëpia dhe studimi zënë një pjesë të madhe të ditëve tona në një mënyrë që të mos na...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA