Ballina Etiketimet Kerkimi shkencor

Etiketim: kerkimi shkencor

Biblioteka dixhitale rrit cilësinë dhe redukton kostot e kërkimit shkencor

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Studentët dhe pedagogët tashmë do të kenë mundësi të shfletojnë online artikuj shkencorë, ku në Bibliotekën Dixhitale tashmë mund të gjejnë mbi...

Gjonaj: Kërkimi shkencor të shfrytëzohet për të përmirësuar legjislacionin

TIRANË, 1 prill/ATSH/ - Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj gjatë bashkëbisedimit me studentë dhe pedagogë në qendrën COD, u shpreh se kërkimi shkencor mund...

Pakti për Universitetin, masat që garantojnë cilësinë e kërkimit shkencor

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Pakti për Universitetin ofron zgjidhje konkrete sa i takon cilësisë së kërkimit shkencor, njëra prej kërkesave të parashtruara nga studentët. Në Paktin...

Konsultim publik për pr/ligjin e kodit të sjelljes në kërkimin shkencor

TIRANË, 26 dhjetor/ATSH/ - Kryeministri Edi Rama njoftoi sot hapjen për konsultim publik të draftligjit "Për kodin e sjelljes për integritet në kërkimin shkencor...

Kërkimi shkencor, Shqipëria vendi i fundit në rajon në përthithjen e...

TIRANË, 18 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ Shqipëria është vendi i fundit në rajon në përthithjen e fondeve nga Bashkimi Europian, sa i takon kërkimit shkencor. Kështu deklaroi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA