Ballina Etiketimet Këngë

Etiketim: këngë

MUZIKË – Këngët e Michael Jackson hiqen nga transmetimi në disa...

KEBEK, 6 mars /ATSH-AFP/ - Disa radio të rëndësishme të Kebekut hoqën nga transmetimi këngët e Michael Jackson pas publikimit në SHBA të një...

SOFT NEWS – ”Despacito” thyen rekord në YouTube

UASHINGTON, 26 shkurt /ATSH-AFP/ - Kënga "Despacito" e portorikanit Luis Fonsi po thyen një tjetër rekord në YouTube duke tejkaluar 6 miliardë shikime dhe...
video

Dua Lipa, duet me legjendën e muzikës italiane

TIRANË,24 tetor /ATSH/ - Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa po arrin majat e suksesit në tregun muzikor ndërkombëtar. Pas nxjerrjes në treg të hiteve...

SOFT NEWS – Ende ndalohen… këngët?

PNOM PEN, 19 shtator /ATSH-DPA/ - Qeveria kamboxhiane ka ndaluar një baladë khmeriane, që bënte fjalë për kushtet e këqija të punës me të...

Al Bano Carrisi konfirmon: Nuk këndoj më

TIRANË, 12 shtator /ATSH/ - Al Bano Carrisi nuk do të këndojë më. Këngëtari italian konfirmon largimin e tij nga muzika, raportojnë mediet vendase....

PORTUGALI – Izraeli shpallet fitues për të katërtën herë në Eurovizion

LIZBONË, 13 maj /ATSH-AFP/ - Izraeli u shpall fitues për herë të katërt në historinë e tij në konkursin e këngës në Eurovizion, falë...

Rita Ora në listën e muzikantëve më të pasur britanikë

TIRANE, 10 Maj /ATSH/ - Rita Ora ka hyrë në listën e këngëtarëve më të pasur britanikë në krah të Ed Sheeran dhe Calvin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA