Ballina Etiketimet Ke

Etiketim: ke

Mekanizmi i BE-së/ Shqipëria përfiton 145.000 doza vaksinash BioNTech/Pfizer nga fillimi...

TIRANË, 20 prill /ATSH/ Komisioni Europian dhe Austria shpallin sot përfundimin e marrëveshjeve për shpërndarjen e vaksinave COVID-19 për Ballkanin Perëndimor. 651,000 dozat BioNTech /...

BRUKSEL – KE: Vendet anëtare të rregullojnë ligjet për certifikatën e...

BRUKSEL, 14 prill /ATSH-ANSA-AA/ - Komisioni Europian deklaroi se nëse certifikata e vaksinimit, që pritet të lëshohet këtë verë, përdoret nga vendet anëtare për...

BRUKSEL – KE: Asnjë arsye për të ndaluar dozën e dytë...

BRUKSEL, 10 prill /ATSH-ANSA/ - Nuk ka asnjë arsye për të ndaluar dozën e dytë të AstraZeneca, deklaroi një zëdhënës i Komisionit Europian, I pyetur...

Përballimi i pasojave të COVID-19/ BE, 90 milionë euro për Shqipërinë

TIRANË, 31 mars/ATSH/ Komisioni Europian, në emër të BE-së, ka disbursuar sot 90 milionë euro për Shqipërinë në kuadër të programit të tij të...

BRUKSEL – KE synon rishikimin e mekanizmit të autorizimit të eksportit...

BRUKSEL, 23 mars /ATSH-ANSA/ - Komisioni Europian do të miratojë nesër një rishikim të mekanizmit të autorizimit dhe transparencës për eksportin e vaksinave, njoftoi...

Hysi takon përfaqësues të Kongresit të Autoriteteve Vendore dhe Rajonale të Këshillit...

TIRANË, 22 mars /ATSH – I. Vata/ Nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi u takua sot me me përfaqësues të  Kongresit të Autoriteteve Vendore dhe...

STRASBURG – KiE: Pandemia ka përkeqësuar pabarazitë shoqërore

STRASBURG, 18 mars /ATSH-DPA/ - Pandemia e koronavirusit ka goditur veçanërisht rëndë popullatat e margjinalizuara dhe përkeqësuar pabarazitë në shoqëri, sipas një grupi ekspertësh...

BRUKSEL – BE kërkon pjesën e saj të vaksinave AstraZeneca nga...

BRUKSEL, 17 mars /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian kërcënoi sot se do të forcojë kushtet për eksportimin e vaksinave antiCOVID-19 jashtë BE-së, në mënyrë që...

COVID-19 – Europa do të rinisë vaksinimin me AstraZeneca

LONDËR, 17 mars /ATSH/ - Franca dhe Italia po përgatitën të heqin pezullimin e tyre të vaksinës AstraZeneca, pasi rregullatori europian tha se ishte...

BRUKSEL – BE, 13 milionë euro për Ballkanin Perëndimor për përballimin...

BRUKSEL, 11 mars /ATSH/ - Komisioni Europian paraqeti një paketë prej 530 milionë eurosh në mbështetje financiare shtesë përmes Fondit të Solidaritetit të BE-së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA