Ballina Etiketimet Katedrale

Etiketim: Katedrale

Kor vajzash në katedralen e Ratisbonne-s pas 1 000 vitesh pritjeje

AUGSBURG, 16 qershor /ATSH-DPA/ - Kori i djemve, pjesë e katedrales së Ratisbonne-s po thyen një traditë 1 000-vjeçare për të krijuar një kor...

FRANCË – Katedralja e Nantës përfshihet nga flakët

NANTË, 18 korrik /ATSH-AFP/ - Një zjarr përfshiu sot pjesën e brendshme të katedrales së Nantës, në perëndim të Francës, theksuan zjarrfikësit e Loire-Atlantik. "Zjarri...

COVID-19 – Katedralja e Nju Jorkut shndërrohet në spital fushor

NJU JORK, 7 prill /ATSH/- Katedralja gotike më e madhe në botë në qendër të Nju Jorkut  po shndërrohet në një spital fushor gjatë...

Meta në Katedralen Ortodokse: Të nxisim vullnetarizmin në mbështetje të kauzës...

TIRANE, 1 shkurt/ATSH/-Presidenti Ilir Meta vizitoi sot Qendrën Sinodike të Katedrales Ortodokse “Ngjallja e Krishtit” në Tiranë, ku së bashku me një numër të...

FRANCË – Autoritetet kërkojnë rifillimin e punimeve për shmangien e shkatërrimit...

PARIS, 14 gusht /ATSH-AFP/ - Katedralja Notre-Dame, shpëtuar nga një zjarr gjigant në muajin prill, rrezikon ende të shëmbet, “një emergjencë” që justifikon fillimin...

SOFT NEWS – Një katedrale edhe me fushë… golfi!

ROCHESTER, 10 gusht /ATSH-AFP/ - Muaji gusht është shpeshherë i komplikuar për frekuentimin e kishave, kështu që, për të tërhequr besimtarët, katedralja mesjetare e...

Djegia e “Notre Dame”, Cakaj: Lajm drithërues nga Parisi

TIRANË, 16 prill /ATSH/ - Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj e ka cilësuar si një lajm drithërues djegien...

Katedralja e “Shën Pjetrit Apostull” e ndërtuar edhe falë bujarisë së...

TIRANË, 22 janar /ATSH/ - Katedralja e “Shën Pjetrit Apostull” në qytetin historik të Tivarit është ndërtuar edhe falë bujarisë së diasporës shqiptare. Gjatë vizitës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA