Ballina Etiketimet Katastrofe

Etiketim: katastrofe

COVID-19 – ”Corriere della Sera”: Katastrofë në Kaliforni, Disneyland shndërrohet në...

KALIFORNI, 15 janar /ATSH/ - Në Florida, Orlando Disneyland është e hapur dhe e mbushur plot e përplot me familjarë, të gjitha me maska...

GJERMANI – Maas: BE të presë migrantët pas katastrofës së Lesbosit

BERLIN, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Ministri gjerman i Punëve të Jashtme u kërkoi sot vendeve të Bashkimit Europian që të marrin në ngarkim migrantët...

SHBA – Guterres: Mbyllja e shkollave një katastrofë përgjithësuese

NJU JORK, 4 gusht /ATSH-DPA/ - Pandemia e COVID-19 ka çuar në ndërprerjen më të madhe të arsimit që është parë ndonjëherë, tha sot...

FOKUS – Bota përballë një katastrofe humanitare si pasojë e COVID-19

UASHINGTON, 22 prill /ATSH-AFP/ - Pandemia e koronavirusit të ri rrezikon të shkaktojë, për shkak të rënies drastike ekonomike, një dyfishim të numrit të...

BEJRUT – Diab: Libani përballë një katastrofe ekonomike

BEJRUT, 22 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri i ri libanez, Hassan Diab theksoi sot se vendi i tij po përballej me një katastrofë ekonomike duke...

TEHERAN – Rohani: Irani duhet të dënojë të gjithë përgjegjësit e...

TEHERAN, 14 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti iranian, Hassan Rohani theksoi sot se vendi i tij duhet të ndëshkonte të gjithë përgjegjësit e katastrofës ajrore...

UKRAINË – Zelensky: Përmbajtje nga spekulimet për katastrofën ajrore

KIEV, 8 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky paralajmëroi për "spekulime" me rastin e rrëzimit të një aeroplani ukrainas tip ''Boeing'' në Iran,...

JAPONI – Evakuohen 800 mijë persona për shkak të reshjeve të...

TOKIO, 3 korrik /ATSH-AA/ - Autoritetet në Japoni kanë urdhëruar evakuimin e 800 000 personave prej tre qyteteve në prefekturën e Kagoshimas, për shkak...

STRASBURG – BE-ja rrit kapacitetin e reagimit përballë fatkeqësive natyrore

STRASBURG, 12 shkurt /ATSH-AFP/ - Deputetët europianë votuan sot krijimin e një rezerve të burimeve të përbashkëta për Bashkimin Europian, që do të përdoret...

BRAZIL – 58 të vdekur pas shembjes së një dige

BRUMADINHO, 28 janar /ATSH-AFP/ - Bilanci provizor i katastrofës së Brumadinhos, në juglindje të Brazilit arriti në 58 të vdekur dhe 305 të zhdukur. Kërkimet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA