Ballina Etiketimet Katar

Etiketim: katar

FORMULA 1 – Për herë të parë Çmimi i Madh i...

DOHA, 30 shtator /ATSH-AA/ - Katari do të organizojë Çmimin e Madh të Formula 1 për herë të parë në muajin nëntor 2021. Në faqen...

DOHA – Al-Khater: Talebanët pragmatikë dhe duhet të gjykohen për veprimet...

DOHA, 8 shtator /ATSH-AFP/ - Talebanët po tregojnë "pragmatizëm" dhe duhet të gjykohen për veprimet e tyre si "drejtues de fakto" të Afganistanit, deklaroi...

DOHA – Blinken takim me aleatët për Afganistanin

DOHA, 7 shtator /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë amerikane, Antony Blinken filloi sot diskutimet kyçe me Katarin, një vend që është bërë bashkëbiseduesi kryesor...

Promovimi i Kupës së Botës 2022/ Duka pret në takim ambasadorin...

TIRANË, 1 korrik /ATSH/ Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka priti sot në një takim pune ambasadorin e Katarit, Ali bin Hamad...

Kupa e Botës 2022/ Shulku pret në takim konsullen e Katarit...

TIRANË, 17 maj /ATSH/ Sekretari i përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku, priti sot në një takim pune konsullen e Ambasadës së Shtetit të Katarit...

FUTBOLL – MV mposht Gjermaninë në kualifikimet për ”Katar 2022”

SHKUP, 1 prill /ATSH-AA/ - Kombëtarja e i futbollit e Maqedonisë së Veriut mundi Gjermaninë me rezultatin 1-2 në ndeshjen kualifikuese për Kupën Botërore...

KUVAJT – Arabia Saudite rihap kufijtë me Katarin

KUVAJT, 4 janar /ATSH-AFP/ - Arabia Saudite do të rihapë hapësirën ajrore dhe kufijtë tokësorë e detarë me Katarin pas më shumë se tre...

Katari feston Ditën Kombëtare/ Ambasadori Al Marri: Marrëdhëniet me Shqipërinë, të...

TIRANË, 18 dhjetor/ATSH/ Shteti i Katarit feston sot Ditën Kombëtare në përkujtim të themelimit të tij në vitin 1878. Me rastin e kësaj dite, Ambasada...

Shqipëria dhe Katari, bashkëpunim në luftën kundër korrupsionit

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot në një takim ambasadorin e Shtetit të Katarit, Ali bin Hamad Al-Marri. Ambasadori Ali bin...

FUTBOLL – Mesi siguron fitoren kualifikuese të Argjentinës për ”Katar 2022”

BUENOS AIRES, 9 tetor /ATSH-DPA/ - Ekipi kombëtar i futbollit të Argjentinës fitoi ndeshjen e tij të parë në raundin kualifikues për Kupën e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA