Ballina Etiketimet Katar

Etiketim: katar

KATAR – Hapet stadiumi i parë për Kupën e Botës 2022

DOHA, 19 maj /ATSH-DPA/ - Katari inauguroi stadiumin e parë të sapondërtuar për Kupën e Botës 2022, ''Al-Wakrah'' që, i mbushur plot e përplot,...

SOFT NEWS – Përurohet metroja e parë në Katar

DOHA, 12 maj /ATSH-AFP/ - Katari përuroi të mërkurën linjën e parë të metrosë, tre vite e gjysmë përpara Kupës së Botës në futboll...

KATAR – Sërish gra në Këshillin e Përfaqësuesve Bashkiakë

DOHA, 17 prill /ATSH-AFP/ - Komisioni Mbikëqyrës i Zgjedhjeve njoftoi për rizgjedhjen e dy grave, pas shpalljes së rezultateve në zgjedhjet lokale në Katar,...
video

Shqipëri-Katar, marrëveshje dypalëshe për zhvillim të mëtejshëm të marrëdhënieve ekonomiko-tregtare

TIRANË, 16 prill/ATSH/ - Gjatë vizitës në Katar, Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim dypalësh me Kryeministrin e Katarit, Shkëlqesinë e Tij Abdullah bin...
video

Rama me Emirin e Katarit: Prioritet turizmi dhe tregtia e ndërsjellë...

TIRANË, 16 prill/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ndodhet në Katar ku po zhvillon një vizitë zyrtare me ftesë të Emirit të Katarit, Lartësisë së Tij...

ROMË – Katari kërkon zbatimin e embargos për armët në Libi

ROMË, 16 prill /ATSH-AFP/ - Ministri i Punëve të Jashtme të Katarit, Mohammed ben Abdelrrahmane Al-Thani kërkoi një zbatim rigoroz të embargos së OKB-së...

Nxitje investimeve nga Katari në Shqipëri

TIRANË, 6 prill/ATSH/ "Rritja e bashkëpunimit ekonomik dhe shtimi i investimeve nga Katari në projektet strategjike në vendin tonë, janë me interes për Shqipërinë",...

SPORT – Botërori 2022 me 48 ekipe përshkallëzon tensionet në vendet...

KATAR, 19 mars /ATSH-AFP/ - Projekti i presidentit të FIFA-s, Gianni Infantino për të zgjeruar në 48 ekipe Botërorin-2022 të futbollit në Katar rrezikon...

FUTBOLL – Katari fiton për herë të parë Kupën e Azisë

ABU DHABI, 1 shkurt /ATSH-AFP/ - Katari fitoi sot në Abu Dhabi kompeticionin e tij të parë të madh duke mundur Japoninë 3 me...

FUTBOLL – Katari: Infrastruktura për Botërorin-2022 brenda afateve

GJENEVË, 25 janar /ATSH-AFP/ - Infrastrukturat e nevojshme të transportimit të 32 ekipeve të Botërorit 2022 do të jenë të gatshme dy vite para...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA