Ballina Etiketimet Karavasta

Etiketim: Karavasta

FOTO/ Kolonia e çafkave dhe karabullakëve në Divjakë-Karavasta, vlerë e jashtëzakonshme...

TIRANË, 22 maj/ATSH/ Divjakë-Karavasta mbetet kolonia më e madhe dhe më e larmishme e çafkave dhe karabullakëve në Shqipëri. Shoqata Ornitologjike e Shqipërisë (AOS) bën...

Ndërtimi i impiantit fotovoltaik në Karavasta, shtyhet deri në fund të...

TIRANË, 6 prill/ATSH/ Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë shtyn afatin e pranimit të ftesave për ofertë për zhvillimin e projektit për ndërtimin e impiantit...

FOTO/ Pelikani Kaçurrel përgatitet për folezim, ndihmohet nga specialistët e parkut...

TIRANË, 27 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/- Drejtori i Parkut të Karavastasë në Divjakë, Ardian Koçi, njoftoi se ka përfunduar përgatitja për folezimin e Pelikanit Kaçurrel. Në reagimin...

FOTO/ Divjaka ‘magnet’ për flamingot nga Franca, Italia dhe Spanja

TIRANË, 1 maj/ATSH/ - Laguna e parkut Divjakë-Karavasta është kthyer në një magnet për flamingot, zogjtë me qafën e hollë dhe të harkuar dhe...

FOTO/ “Agro Iliria”, një histori suksesi që në hapat e parë

TIRANË, 18 shkurt/ATSH/ - Prej pak kohësh në tokat pranë Lagunës së Karavastasë lulëzon një investim gjigant që pakkush e mendonte më parë. Mbi 80...

Buallicat në moçalishten e Karavastasë tërheqin vëmendjen e vizitorëve

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/238497390153860/ TIRANË, 25 shtator/ATSH/- Buallicat, një racë e veçantë e gjedhëve, cilësitë e së cilës njihen e vlerësohen në gjithë botën, veçanërisht për qumështin dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA