Ballina Etiketimet Karantine

Etiketim: karantine

POLONI – Karantinë e detyrueshme për udhëtarët nga Sllovakia dhe Republika...

VARSHAVË, 24 shkurt /ATSH-DPA/ - Polonia do të vendosë karantinë të detyrueshme për udhëtarët nga Republika Çeke dhe Sllovakia, si edhe do të rikthejë...

SPANJË – Karantinë për mbërritjet nga Brazili dhe Afrika e Jugut

MADRID, 17 shkurt /ATSH-AFP/ - Spanja, e cila tashmë i ka kufizuar fluturimet nga Brazili dhe Afrika e Jugut, do të vendosë, gjithashtu, një...

COVID-19 – Rajoni i Tirolit në karantinë për frenimin e variantit...

VJENË, 9 shkurt /ATSH-DPA/ - Kufizimet e udhëtimit për provincën austriake të Tirolit u shtrënguan edhe më shumë sot, ndërsa qeveria po përpiqet të...

LONDËR – Karantinë e detyrueshme antiCovid-19 në hotele

LONDËR, 5 shkurt / ATSH-AA/ - Shtetasit e Britanisë së Madhe që kthehen nga vendet e vendosura në "listën e kuqe" të qeverisë nga...

COVID-19 – Karantinë për të gjithë personat e mbërritur në SHBA

UASHINGTON, 21 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Joe Biden njoftoi sot një karantinë, tashmë e detyrueshme, për të gjithë personat që mbërrijnë në SHBA...

BRITANI E MADHE – Karantinë për mbërritjet nga jashtë vendit

LONDËR, 15 janar /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe njoftoi sot se do të vendosë karantinë të detyrueshme, përveçse kur paraqitet një test negativ për...

GREQI – Karantinë shtatëditore për mbërritjet nga aeroportet e huaja

ATHINË, 8 janar /ATSH-ANA/ - Të gjithë pasagjerët që mbërrijnë në aeroportet greke nga vendet e huaja do t’i nështrohen një karantinë shtatëditore, ndërsa...

COVID-19 – Norvegjia shkurton periudhën e karantinës për udhëtarët

OSLO, 28 dhjetor /ATSH-DPA/ - Norvegjia ka në plan të lejojë personat që vijnë nga jashtë vendit të shkurtojnë periudhën e karantinës, nëse tregojnë...

ESTONI – Ratas në karantinë pas kontaktit me një person me...

TALIN, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri estonez, Juri Ratas u vendos në karantinë dhe nuk do të jetë i pranishëm në samitin europian më...

UASHINGTON – CDC shkurton periudhën e karantinës pas ekspozimit ndaj COVID-19

UASHINGTON, 2 dhjetor /ATSH-DPA/ - Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) njoftuan sot se një periudhë më e shkurtër karantine prej...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA