Ballina Etiketimet Kaos

Etiketim: kaos

COVID -19 – Republika Çeke në kaos, rajone të mbyllura, spitale...

PRAGË, 13 shkurt /ATSH-ANSA/ - Republika Çeke po përjeton momente pasigurie, që mund të përfundojnë në kaos. Nga mesnata e sotme u mbyllën tre rajone,...

FOKUS – Mbi 250 propozime kundër kaosit të informacionit

PARIS, 12 nëntor /ATSH-AFP/ - Forumi mbi Informacionin dhe Demokracinë prezantoi sot më shumë se 250 propozime që synojnë të luftojnë dezinformimin dhe kaosin...

FOKUS – Kaos mes turistëve britanikë në kufi, në përpjekje për...

LONDËR, 16 gusht /ATSH-DPA/ - Mijëra turistë britanikë shpenzuan qindra sterlina më shumë nga buxheti i tyre, në një nxitim për t'u kthyer në...

BRUKSEL – Kompanitë ajrore: Rihapja e kufijve mbetet kaotike

BRUKSEL, 9 korrik /ATSH-AFP/ - Rihapja e kufijve të jashtëm të vendeve të Bashkimit Europian po bëhet në një mënyrë kaotike, gjë që cënon...

COVID-19 – Sanchez: Spanja rrezikon kaos nëse gjendja e jashtëzakonshme nuk...

MADRID, 4 maj /ATSH-AFP/- Qeveria spanjolle paralajmëroi sot opozitën se vendi rrezikon të bjerë në kaos shëndetësor dhe ekonomik, nëse gjendja e jashtëzakonshme, e...

FOKUS – Pentagoni pret 90 ditë krizë në SHBA dhe kaos...

UASHINGTON, 24 mars /ATSH-AFP/ - Pentagoni është duke llogaritur disa muaj krizë për shkak të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me një...

POLONI – Kontrollet për koronavirus shkaktojnë kaos në kufijtë europianë

VARSHAVË, 21 mars /ATSH-DPA/ - Kufizimet kufitare që synojnë ngadalësimin e pandemisë së koronavirusit në Europë kanë shkaktuar refuzimin e hyrjes së mijëra qytetarëve...

SHBA – COVID-19 shkakton kaos në aeroporte

UASHINGTON, 15 mars/ATSH-ANSA/-Sot aeroportet amerikane u përfshinë nga kaosi për shkak të shtetasve amerikanë që po kthehen nga Europa, të vetmit që lejohen në...

SEUL – COVID-19 shkak për kaos në Korenë e Veriut

SEUL, 21 shkurt /ATSH-AFP/ - Izolimi që Koreja e Veriut ka ndërmarrë përballë epidemisë së pneumonisë virale, që ka shkaktuar qindra vdekje në Kinë,...

FOKUS – Australia në kaos, nga zjarret te shirat

KANBERRA, 20 janar /ATSH-DPA/ - Stuhitë dhe shirat e rrëmbyer kanë përfshirë pjesë të Australisë duke sjellë një lehtësim në zonat e shkatërruara nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA