Ballina Etiketimet Kanale kulluese

Etiketim: kanale kulluese

Shkodër, rehabilitohen kanalet kulluese në Dajç

TIRANË, 7 maj /ATSH/ - Në njësinë administrative Dajç të bashkisë së Shkodrës vazhdon puna për pastrimin e kanaleve kulluese. Bashkia e Shkodrës bën të...

FOTO/ Pas 30 vitesh, rehabilitohen kanalet kulluese dhe kolektorët në Selenicë

TIRANË, 22 dhjetor/ATSH/- Pastrimi i kanaleve kullues dhe kolektorëve, në të cilët ka gati 30 vjet që nuk është vënë dorë, janë në fokus...

Roskovec, investime për nxitjen e sigurisë dhe cilësisë të prodhimeve bujqësore

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ Investime në nivel vendor për nxitjen e sigurisë dhe cilësisë të prodhimeve bujqësore në Roskovec. Kështu garantoi sot kryetarja e bashkisë Roskovec,...

Parandalimi i përmbytjeve, pastrohen 8 mijë metra linearë kanale kulluese në...

TIRANË, 9 nëntor/ATSH/ 8 mijë metra linearë kanale kulluese janë pastruar në Njësinë Administrative Bërdicë në bashkinë e Shkodrës. Sipas planit të përcaktuar, po punohet...

Fier, sistem kullimi funksional për tokat bujqësore në Radostinë

TIRANË, 26 shtator/ATSH/ - Tokat bujqësore në Radostinë të Fierit do të përfitojnë një sistem kullimi funksional që do të ndikojë në rritjen e...

Vlorë – Pastrim kanaleve kulluese në Novoselë

TIRANË, 19 shtator/ATSH/- Bashkia e Vlorës po vazhdon punën për pastrimin e kanaleve kulluese në njësinë administrative Novoselë, 25 km larg Vlorës. Komuna e Novoselës...

Foto/ Rehabilitohet sistemi i kullimit, mbështetje fermerëve në Patos

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Rehabilitimi i sistemit të kullimit në Njësinë Administrative Zharrëz në Patos, do të evitojë rrezikun e përmbytjeve, si dhe do të...

Foto/ Peqin, vijon pastrimi i kanaleve kulluese në të gjitha njësitë...

TIRANË, 28 qershor/ATSH/ - Prej disa kohësh bashkia e Peqinit ka nisur pastrimin e kanaleve kulluese në të gjitha njësitë administrative. Rehabilitimi i radhës ka...

Rehabilitohen kanalet kulluese në Divjakë

TIRANË, 27 Mars/ATSH/.- Duke qenë në hartën e zonave që preken nga përmbytjet, edhe Bashkia e Divjakës ka vijuar punën për pastrimin e kanaleve...
video

Rehabilitimi i kanaleve kulluese, impuls prodhimit bujqësor

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1266867103447592/ FIER, 24 Mars/ATSH-Maela Marini/.- Rehabilitimi i kanalit kullues në Vreshtas të Fierit do të tjetërsojë tërësisht kullimin e tokave përreth dhe do të sigurojë një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA