Ballina Etiketimet Kanada

Etiketim: kanada

KANADA – Një delegacion parlamentar në Kinë për të liruar dy...

OTAVA, 21 maj /ATSH-AFP/ - Një delegacion parlamentar kanadez zhvillon këtë javë një mision në Kinë për t’u përpjekur të arrijë lirimin e dy...

KANADA – Otava e zhgënjyer nga largimi i ambasadorit të Filipineve

OTAVA, 16 maj /ATSH-AFP/ - Qeveria kanadeze kritikoi sot faktin që Filipinet tërhoqën ambasadorin e tyre nga Kanadaja, në përshkallëzimin e një konflikti diplomatik...

KANADA – Otava kërkon lirimin e menjëhershëm të dy diplomatëve të...

OTAVA, 16 maj /ATSH-AFP/ - Kanadaja kërkoi sot lirimin e menjëhershëm të dy prej shtetasve të saj të burgosur në Kinë për dyshime për...

SHBA – Uashington: Pranë një marrëveshje me Kanadanë dhe Meksikën për...

UASHINGTON, 15 maj /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Thesarit vlerësoi sot se Uashingtoni është pran zgjidhjes së divergjencave me Otavën dhe Meksikon në lidhje...

KANADA – Hapen 107 000 vende pune në prill, papunësia në...

OTAVA, 10 maj /ATSH-AFP/ - Ekonomia kanadeze hapi 107 000 vende të reja pune në prill, një shifër shumë më e lartë se parashikimi...

TEKNOLOGJI – ”Ericsson” laborator për inteligjencën artificiale

MONTREAL, 4 maj /ATSH-AFP/ - Gjiganti suedez në fushën e telekomunikacionit ''Ericsson''  njoftoi krijimin e një promotori botëror për inteligjencën artificiale, në Montreal, pikërisht...

KANADA –Montreali dekreton gjendjen e jashtëzakonshme pas përmbytjeve masive

MONTREAL, 27 prill /ATSH-AFP/ - Qyteti i Montrealit dekretoi të premten gjendjen e emergjencës për të përballuar përmbytjet që kanë goditur Lindjen e Kanadasë,...

KANADA – Otava zgjat misionet ushtarake në Irak dhe Ukrainë

OTAVA, 18 mars /ATSH-AFP/ - Qeveria kanadeze njoftoi sot zgjatjen e operacioneve ushtarake në Irak dhe Ukrainë, pesë vite pas aneksimit të Krimesë nga...

OTAVA – Pas Europës edhe Kanadaja ndalon avionët “Boeing 737 MAX”

OTAVA, 13 mars /ATSH-AFP/ - Kanadaja vendosi sot të mbyllë hapësirën e saj ajrore menjëherë dhe deri në një urdhër të ri për avionët...

KANADA – Niveli i punësimit më lart se pritshmëritë

OTAVA, 8 mars /ATSH-AFP/ - Ekonomia amerikane krijon 56 000 vende të reja pune në shkurt ndërsa niveli i papunësisë ka mbetur 5,8%, njoftoi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA