Ballina Etiketimet Kalaja e Rozafës

Etiketim: kalaja e Rozafës

Festojmë sot plot ngjyra në kalanë e Rozafës me “Colours of...

TIRANË,6 tetor /ATSH/ - Shqipëria po njihet tashmë nga çdo cep i botës dhe për shkak të promovimit të saj me programe dhe me...

Publikohet projekti për restaurimin e Kalasë së Shkodrës

TIRANË,17 gusht /ATSH/ - Këshilli Kombëtar i Restaurimeve ka miratuar projektin për: “Ndërhyrje restauruese në Kalanë e Shkodrës”. Projekti i hartuar nga Drejtoria Rajonale e...
video

Turistja angleze për Kalanë e Rozafës: Unike

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1383523628448605/ TIRANË,9 gusht /ATSH/ - Sezoni turistik i këtij viti ka shënuar një rritje të konsiderueshme të turistëve në monumentet e kulturës në gjithë vendin. Kalaja...

Kalaja e Rozafës mirëpret 43690 vizitorë

TIRANË,7 korrik /ATSH/ - Monumentet e kulturës si vende atraksion dhe historike po presin çdo ditë e më shumë vizitorë vendas dhe të huaj....

Rritje e numrit të turistëve në Kalanë e Rozafës

TIRANË, 29 prill /ATSH/ - Monumentet e kulturës si vende atraksion dhe historike po presin çdo ditë e më shumë vizitorë vendas dhe të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA