Ballina Etiketimet Kalaja e Bashtovës

Etiketim: Kalaja e Bashtovës

FOTO/ Kalaja e Bashtovës, një perlë e fshehur në afërsi të...

TIRANË, 15 maj/ATSH/ - E pozicionuar në afërsi të lumit Shkumbin vetëm 4 km larg nga deti Adriatik, Kalaja e Bashtovës është një perlë...

Muzikë dhe kulinari, piknik artistik te kalaja e Bashtovës

TIRANË,4 tetor /ATSH/ - Në kalanë veneciane, të vendosur në zonën e Rrogozhinës, do të mblidhen artistë të rrymave dhe me eksperienca të ndryshme...

Gati projekti për restaurimin e kalasë së Bashtovës

TIRANË, 1 korrik /ATSH/ - Instituti i Monumenteve të Kulturës ka hartuar projektin për restaurimin e Kalasë së Bashtovës, pranë fshatit Vilë, Rrogozhinë. Projekti i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA